Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vienotības skrējiens Biksērē

Redakcija

Autors • 24.08.2009.

Vienotības skrējiens Biksērē
Burtu lielums

Baltijas vienotības skrējienā „Sirdspuksti Baltijai", kas svētdien noslēdzās, kopumā piedalījās vairāk nekā 60 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 50 000 bija Latvijas iedzīvotāju.

Solidarizējoties ar skrējējiem vēsturiskā „Baltijas ceļa" maršrutā, iespēja draudzīgā vienotības gaisotnē izlocīt kājas 23. augusta vakarā tika piedāvāta arī Sarkaņu pagasta Biksērē, kur ikviens interesents varēja izvēlēties sev tīkamu distanci un piedalīties skrējienā „Baltijas ceļam – 20". Dažādi pasākumi, atminoties zīmīgo gadadienu, notika arī Barkavā, Ērgļos un citviet.

Vienojošais – cerība

Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas" direktore Valda Kļaviņa atzina, ka parasti „Baltijas ceļa" vai Molotova-Ribentropa pakta gadadiena Biksērē īpaši atzīmēta netiek, taču šoreiz datums veiksmīgi sakritis ar Biksēres sporta svētkiem.

– Pirms 20 gadiem mēs sadevāmies rokās par Latvijas atdzimšanu. Šobrīd, kad ir pagājuši vēl 20 gadi, kaut arī situācija ir mainījusies, iemeslu vienotībai netrūkst joprojām. Toreiz mēs cerējām, un cerības mums ir arī šodienā, – pasākuma idejiskajai pusei pieskārās Valda Kļaviņa.

Kopumā pasākums Biksērē bija ļoti labi apmeklēts; tiesa, vēl vairāk skrējēju piesaistīt traucēja lietainais laiks un fakts, ka vienlaikus TV ekrānos varēja vērot pasaules čempionātu vieglatlētikā, kur norisinājās izšķirošā cīņa šķēpa mešanā.

– Vienotības skrējienā „Baltijas ceļam – 20", neraugoties uz stipro lietu, piedalījās 102 dalībnieki, kurus atbalstīja tikpat liels skatītāju pulks. Visvairāk dalībnieku skrējienā bija no Sarkaņu pagasta, bet itin prāvs skaits bija arī no Madonas, ar tādiem sporta veterāniem priekšgalā kā Gunārs Mats, Dace Saulīte, Māra Rināsa. 11 skrējiena dalībnieki pārstāvēja Cesvaines novadu.

Visvairāk dalībnieku bija skrējienā pa veselības taku. Šo distanci kopā ar mammu veica arī sacensību jaunākais dalībnieks – 8 mēnešus vecais Nauris Stūrītis no Biksēres. 2 km komandu distancē uz starta stājās 7 komandas. Šinī skrējienā tika fiksēts arī ceļā pavadītais laiks pēc tam, kad finišu sasniedza visi trīs komandas dalībnieki. Ātrākā komanda – Liene Simtniece, Agnese Cercina un Jānis Kļaviņš no Biksēres.

3,2 km distancē startēja 26 paši izturīgākie skrējēji. Sievietēm pirmā finišēja Lāsma Rināsa, aiz sevis atstājot Māru Rināsu (abas no Madonas) un Ligitu Šahno (Biksēre). Vīriešiem ātrākie izrādījās Raivis Kecko, Aivars Kalniņš (abi no Cesvaines) un Lauris Baškevics (Madona). Šo distanci veica arī sacensību vecākā dalībniece Ilga Treknā no Cesvaines.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 25.08.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px