Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Iespēja jauniešiem pavadīt brīvo laiku

Redakcija

Autors • 19.08.2009.

Burtu lielums

Jau nepilnu gadu Madonā darbojas „Ceļa meklētāju klubs". Tā ir starptautiska organizācija, kas darbojas Septītās dienas adventistu draudzes paspārnē. Organizācija pastāv vairākās valstīs, tostarp arī Latvijā, bet Madonā tā ir pirmo reizi. Vairāk par organizācijas darbību lūdzu pastāstīt Egitu Kubliņu, kas tajā darbojas kopš aizvadītā gada.

– Mūsu klubs ir vienīgais klubs Latvijā, kas veic arī sociālo darbu. Nodarbību laikā palīdzam jauniešiem no dažādām sociālajām grupām. Pie mums bērni nāk brīvprātīgi, un viena daļa ir sociālā dienesta klienti. Organizācijā darbojos es un sociālais pedagogs Mārtiņš Jakovļevs, kas ļoti palīdz bērniem. Mums tā ir sirdslieta, kam veltām savu brīvo laiku.

Kopā mēs mācāmies dažādas prasmes. Pagājušajā gadā tā bija ēdiena gatavošana, pirmās palīdzības sniegšana, ierindas mācība, darbošanās ar zirgiem, pamatievads stikla apgleznošanā, peldēšana. Šovasar tika organizēta nometne Liepājas rajonā, kuras ietvaros norisinājās 15 dažādas nodarbības: alpīnisms, airēšana, kokos kāpšana, šaušana ar loku, Morzes ābece, mezglu siešana, pārgājieni, ārstniecības augi, ieži, minerāli, keramika, stikla apgleznošana un citas. Pamatjautājumi saistīti ar garīgām lietām. Organizējot šādus pasākumus, tiek arī veicināts veselīgs dzīvesveids.
Nometnes iespaidos nolēmām doties pārgājienā un 15. un 16. augustā devāmies uz Aizkuju, – stāsta Egita Kubliņa.

No Madonas pārgājienā devās 13 dalībnieku, bet tajā piedalījās arī jaunieši no Cesvaines un Aizkujas.

Turpina Egita: – Jau iepriekš ar bērniem runājām, kas nepieciešams pārgājienam uz divām dienām. Salikām mugursomās visu vajadzīgo un devāmies ceļā. Lai būtu tuvāk dabai, gājām pa brikšņainām vietām, purviem, divreiz šķērsojām Kujas upi. Mums tas bija izaicinājums, un pārgājiena laikā mācījāmies arī atbildību par sevi, pārvarēt dažādas grūtības. Manuprāt, tas pusaudžu vecumā ir ļoti svarīgi, lai viņi saprot, ka nevar gaidīt, lai viss tiek izdarīts viņu vietā.

Mūsu galamērķis bija Andra Zosāra mājas „Krustiņāre" Kujas dabas parkā. Saimnieks ar Eiropas Savienības atbalstu pamazām šo vietu veido kā tūrisma objektu nelielām tūristu grupām. Ir iekopta ugunskura vieta, labierīcības, sagatavota malka, peldvieta ar plostu. Tur mēs arī nakšņojām. Šajā pārgājienā katram dalībniekam bija arī savs uzdevums – padomāt par vienu no īpašībām, kas Bībelē minētas kā gara augļi (mīlestība, miers, prieks, labprātība, lēnprātība, pacietība, laipnība, atturība, uzticība). Gājiena laikā katram bērnam tika iedalīta viena no šīm īpašībām, kas bija jānovēro savstarpējās attiecībās, dabā, sevī, un vakarā mēs to visu pārrunājām.

Pēc pārgājiena vienojāmies, ka šāda veida pasākumi mums kļūs par tradīciju un reizi mēnesī vai divos dosimies pie dabas. Arī ziemā. No tā smelsimies iekšēju harmoniju, pamainīsim vidi un vairāk kustēsimies. Šādi pārgājieni labvēlīgi ietekmē veselību, uzmanību, attīsta fiziski, tajos ir iespējams smelties jaunas zināšanas. Ir doma, ka vēl šogad mēs varētu mācīties automehāniku, attīstīt ģitārspēli, turpināt apgūt ēdiena gatavošanas prasmi, ko mums māca Vija Jakovļeva.

Liels paldies jāsaka sponsoriem, bez kuru palīdzības un finansiālā atbalsta nevarētu noorganizēt šo nometni. Tie ir: SIA „Audita Grupa" un Nelda Janoviča, kā arī „Madonas būve", kas mums ļoti palīdzēja.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px