Daugavpilī, logopēdiskās internātskolas bāzē pie Stropu ezera, notika atklātās Latgales XIX invalīdu sporta spēles. Piedalījās ap 80 dalībnieku no Lietuvas, Bauskas, Preiļiem, Rēzeknes, Rīgas, Dobeles, Tukuma, Daugavpils pārstāvji, kā arī trīs Madonas dalībnieki: Rudolfs Kalniņš, Valdis Mass un Andrejs Kaļencevs. Sportisti divas dienas sacentās dambretē, šahā, šautriņu mešanā, boulingā, basketbola soda metienos, šaušanā, novusā, zolītē un taku orientēšanās.
Madonas pārstāvji startēja veiksmīgi, izcīnot piecas medaļas. Dambretē uzvarēja dobelnieks Jānis Āriņš (14 punktu), atstājot Valdim Masam otro vietu (12 p.), bet Rudolfs Kalniņš ar 9 punktiem izcīnīja trešo vietu 14 dalībnieku konkurencē. Rudolfam vēl medaļas par zolītē izcīnīto 3. vietu 27 dalībnieku konkurencē, pie tam spēlējot neierasto Daugavpils variantu ar galda izspēli un mazo zoli, kā arī 2. vietu šahā. Andrejam Koļencevam, profesionālam zolmanim, lai arī tika finālā, līdz medaļai tomēr pietrūka. Toties laimējās boulingā – 3. vieta.
Sakarā ar inflāciju sportisti šogad saņēma tikai medaļas un diplomus. Šoreiz madonieši sacensībās nokļuva ar sabiedrisko transportu, bet atpakaļceļā izmantoja citu dalībnieku viesmīlību – privāto transportu, pie reizes vērojot Latgales interesantākās un skaistākās vietas.
Autors: V. SAMS
Foto no arhīva