Valsts prezidenta kancelejas Stratēģiskās analīzes komisija aicina uz diskusiju „Atbalsta formas/veidi Latvijas skolām reformu laikā", kas būs kā turpinājums 30. maijā notikušajam Latvijas forumam par izdzīvošanu krīzes apstākļos.
Esam atsaukušies uz šo aicinājumu un gaidām diskusijas dalībniekus Madonas kultūras namā trešdien, 19. augustā, pulksten 15. Ceram sasniegt rezultātu – praktiskus ieteikumus un labas prakses piemērus, kā skolām veiksmīgi darboties un attīstīties arī grūtos laikos. Foruma diskusijas galvenais mērķis – sniegt morālu un idejisku atbalstu vecākiem, pedagogiem, skolām. Diskusijas organizētāji aicina dalīties domās par konkrētiem pozitīviem, konstruktīviem un uz sadarbību vērstiem priekšlikumiem.
Diskusijas gaitā plānojam Madonas novada pašvaldības ietvaros dalīties pieredzē par to, kā veidojas efektīva sadarbība vecāku, skolu, pašvaldību un uzņēmēju vidū, lai palīdzētu skolām strādāt arī sarežģītajos reformu apstākļus, lai palīdzētu bērniem tikt uz skolu, organizēt ēdināšanu izglītības iestādēs, skolotājiem būtu motivācija pilnvērtīgi strādāt klasē, turpinātos interešu izglītība.
Uz sarunu aicināti skolu direktori, pagastu pārvalžu vadītāji, skolēnu vecāki, uzņēmēju un sabiedrības pārstāvji.
Stratēģiskās analīzes komisija piedāvās diskusijas dalībniekiem ierosmei ieskatu, balstītu uz svaigākajiem datiem par to, ko no skolām sagaida Latvijas sabiedrība, kādas grūtības tuvākajā laikā paredzamas un kādi ir veiksmīgi risinājumi Latvijā un citviet dažādām ar skolu funkcionēšanu saistītām problēmām. Diskusijas rezultāti savukārt tiks apkopoti. Idejas varēs izmantot vecāki, pašvaldības, uzņēmēji, skolotāji, skolu direktori un speciālisti valsts pārvaldē.
Aicinām uz sarunu apkārtējo sabiedrību, lai kopīgi pirms mācību gada sākuma domātu par jauniem, reāliem risinājumiem, ko paši varētu ierosināt un īstenot.
Diskusijas sagatavošanas gaitā lūdzam vērsties ar ierosinājumiem pie Madonas novada pašvaldības domes speciālistes izglītības un ārējo sakaru jautājumos Solvitas Seržānes, tālrunis 64860094.
Autore: VANDA MADERNIECE,
Madonas novada domes deputāte,
Madonas Valsts ģimnāzijas direktore