Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Situācijas atšķiras, bet risinājumi tiek meklēti

Redakcija

Autors • 12.08.2009.

Burtu lielums

Pastāv uzskats, ka Ērgļu novadam ir nedaudz vieglāk pielāgoties krīzes situācijai valstī, jo tam šajā vasarā paralēli nebija jālauza galva par administratīvi teritoriālo reformu. Lubānā, savukārt, atrodas bērnu mākslas skola un Madonas mūzikas skolas filiāle. Kāds noskaņojums un situācija ar finansējumu valda šajos novados? Kādi ir plānotie risinājumi finansējuma ietaupīšanai vai rašanai?

Ērgļu mākslas un mūzikas skolas direktore Iveta Pedele: – Līdz gada beigām vēl dzīvojam un nedaudz samazināmies, ko reāli var izdarīt. Pašvaldība šajā gadā mums ir solījusi piemaksāt, bet par konkrētu finansējumu viņi vēl nav vienojušies, jo vēl nav zināms, kāds precīzi būs valsts finansējums. Līgums ar Kultūras ministriju vēl nav noslēgts; to, visticamāk, zināsim augusta beigās vai septembrī. Ja nākamgad valsts finansējuma šīm skolām vairs nebūs, tad būs jāgudro jaunas iespējas. Cik saprotu, baumu līmenī ir izskanējis, ka Ērgļu mākslas un mūzikas skolu kā atsevišķu iestādi novada dome nevēlēsies saglabāt. Iespējams, ka mūs kā struktūrvienību varētu pievienot Ērgļu vidusskolai, reducēt līdz pulciņiem, kā rezultātā zudīs profesionālās ievirzes statuss. Taču tās ir tikai baumas. Tomēr ceram kaut uz minimālu valsts finansējumu, un dome tad varētu piemaksāt. Līdz šim materiāliem pilnīgi pietika arī ar vecāku maksāto līdzfinansējumu. Ja to nāktos paaugstināt tādēļ, ka skolotājiem pietrūkst algām, tad nezinu gan, cik tas būtu likumīgi.

Lubānas bērnu mākslas skolas direktore Rudīte Kolāte: – Šobrīd esam meklējumu stadijā. Mums pastāv iespēja, ka, sākoties apkures sezonai, pārcelsimies uz citām telpām, lai uz to ietaupītos līdzekļi. Pašvaldība mūs atbalsta, cik vien var, ar saviem arī knapajiem līdzekļiem. Taču iztrūkums tāpat finansējumā paliek. Esam jau samazinājuši stundu skaitu mācību plānā, līdz ar to skolotājiem ir krietni mazākas algas, jo ir jāmēģina iztikt ar to, ko piešķir mērķdotācijās. Pirmie mēneši vēl izskatās daudzmaz droši, jo ir arī nelieli iekrājumi, bet jauno gadu gaidām ar lielām bažām. Katrā gadījumā arī pēc jaunā gada dome mūs atbalstīs, kā vien varēs. Doma mākslas skolu slēgt nepastāv.

Autore: LAURA VOITIŅA

P. S. To, kāda situācija izveidojusies Madonas mākslas skolā, skaidrosim kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px