Sestdien Somijas pilsētā Lahti noslēdzās XVIII pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Sacensībās Latvijas komandas dalībnieku vidū veiksmīgi startēja arī Madonas un Varakļānu novada pārstāvji.
Pēc atgriešanās no čempionāta par sasniegtajiem rezultātiem mūsējie var būt gandarīti.
Latvijas komanda čempionātā pavisam izcīnīja 17 medaļu (5 zelta, 4 sudraba un 8 bronzas). Mūsu valsts delegācija starp 61 valsti, kas ieguva medaļas, ierindojās 28. vietā. Varakļānus pārstāvošā Santa Jokuma izcīnīja divas medaļas: sudraba medaļu šķēpa mešanā un bronzas – lodes grūšanā. Sekmīgi startēja Zinaīda Rācenāja 8 km krosā – 9. vieta, 10 000 m skrējienā – 7. vieta. Šā raksta autore Dace Saulīte 5 km un 10 km soļojumā bija 7., 20 km soļojumā – 5. vietā; Dainis Āboliņš 8 km krosā – 23. vietā; Arvīds Zeps 1500 m skrējienā – 19. vietā, 5000 m skrējienā – 21. vietā.
Sacensībām bija pieteikti 4947 dalībnieki (vecumā no 35 līdz 100 gadiem) no 86 valstīm. No Latvijas uz sacensībām devās kupla komanda – 29 dalībnieki. Sacensības notika vairāk nekā 40 disciplīnās un 14 vecuma grupās kā vīriešiem, tā sievietēm.
Īpaša pateicība par emocionālo muzikālo uzmundrinājumu – varakļānietim Ivaram Šminiņam.
Sporta veterānu vārdā –
DACE SAULĪTE
Foto no personiskā arhīva