Ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" saime 4. un 5. augustā organizēja ekskursiju uz Latgali.
Sākumā aplūkojām un tuvāk iepazināmies ar Aglonas baziliku un tās apkārtni, Egles ezera svētavotu, kā arī Kungu kalnu, kas iespiedās atmiņā ar sakoptību, apstādījumiem, koka statujām – tēliem no Bībeles. Lielu izbrīnu maziem un lieliem radīja Velnezers. Ūdens bija spilgti zaļš, maz augu un zivju sugu, tajā nedrīkst peldēties, negatīva enerģija no seniem laikiem.
Interesanti laiku pavadījām Otrā pasaules kara muzejā. Tur varēja visu aptaustīt, izmēģināt un izbaudīt – motociklu ar blakusvāģi, automātus, ložmetējus, formas, šineļus, granātas. Tā bija puišu paradīze. Ar savu smaržu, garšu un darbošanos interesants bija arī Maizes muzejs.
Mūsu atpūtas vieta bija pie Rāznas ezera atpūtas bāzē „Jaunais dinamietis". Makšķerējām, peldējāmies, braucām ar laivām, spēlējām spēles, sadraudzējāmies ar citiem bērniem no Latvijas. Vakarā – sarunas pie ugunskura un desiņu cepšana. Nemaz nav jābrauc uz citām zemēm, lai ieraudzītu skaistas un neaizmirstamas vietas.
Autore: LIGITA RUDĪTE ZEIFERTE,
ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" vadītāja
Foto no personiskā arhīva