Kas gan būtu vasara bez ziedu košuma, krāsām, bez sienāžu čīgāšanas un romantiskas dejas. 1. augustā Kalsnavas arborētumā dāmu deju grupu salidojums pulcēja kolektīvus no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai izbaudītu mirkli vasaras un kopā sanākšanas prieka ūdensrožu ziedēšanas laikā.
Pasākumu organizēja Kalsnavas dāmu deju grupa "Magnolijas" kopā ar kolektīva vadītāju Aiju Kreili. "Magnolijas" – tās ir 12 aktīvas sievietes labākajos gados, ko atbalsta arī krusttēvs (Dainis Kreilis).
– Tikāmies arborētumā jau šopavasar egļu ziedēšanas laikā, bet tagad zied ūdensrozes, kad atkal gribas mazliet romantisku noskaņu. Dabas skatuve, kāda ir arborētumā, ir piemērots fons dejai. Daudzos dāmu deju grupu nosaukumos ir izmantoti ziedi, tāpēc radās ideja, ka varam noorganizēt tikšanos ar sadancošanos arī ūdensrožu ziedēšanas laikā, – pastāstīja Aija Kreile.
Arborētumā bija apskatāma arī izstāde "Ūdensrozes gleznās un zīda lakatos". Dāmām vispirms tika piedāvāta ekskursija pa arborētumu, bet pēc tam – koncerts. Madonas novadu pārstāvēja Kalsnavas "Magnolijas", Mārcienas "Laima", Ļaudonas "Mežrozītes". Ciemos bija atbraukušas draudzenes no Amatas novada – kolektīvs "Jestrās omes", ko vada Taiga Krūmiņa, Jēkabpils novada Rubeņu pagasta senioru dāmu deju kopa "Draiskās peonijas", ko vada Ināra Radzēviča, Apes novada Trapenes dāmas "Bormanītes" kopā ar vadītāju Svetlanu Spalviņu.
Katrs kolektīvs priekšnesumā dejoja pa divām trim dejām. Piedalījās arī Madonas improvizācijas teātra "Tinte" dalībnieki, par ko bija liela interese.
Mājup kolektīvi aizbrauca ar pozitīvām emocijām un apņemšanos sadancošanās tradīcijas turpināt. Ziedēšana taču līdz ar gadiem nebeidzas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
IVARA ANDREJEVA foto