Vasara – saules, lietus, brīvības un pārsteigumu laiks! Laiks, kad beidzot ir atpūta no mācībām augstskolā un ir sācies atvaļinājums darbā. Laiks, kad pilnībā varu ļauties vasaras burvībai un piedzīvojumu garam tā, lai vasaras beigās varētu teikt – jā, šī vasara bija vienreizēja un neaizmirstama!
Tā kā atvaļinājums ir laiks, kad esmu brīva no dažādiem pienākumiem, tad nu ir īstais brīdis, kad varu ļauties spontānu ideju īstenošanai vai katru mīļu dienu. Vienmēr blakus man ir draugi ar tādu pašu brīvības garu, šovasar mums ir pat savs sauklis – izdomājam un darām! Bez jebkādas plānošanas.
Ja gribas baudīt nekā nedarīšanu un aizbēgt no ikdienas darbiem, tad vislabākā atpūta ir pie jūras, peldoties, ķerot saules starus vai uzspēlējot volejbolu jūrmalas smiltīs. Nedrīkst aizmirst peldes jūrā ap 2 naktī, it sevišķi lietus laikā, kas ir visnotaļ jauks, uzmundrinošs pasākums un piepilda ar enerģiju. Mierīgāku atpūtu var rast ezermalā, kur vienatnē vai kopā ar draugiem var makšķerēt, uzcept šašliku, relaksēties un nakšņot teltīs.
Viens no maniem šīs vasaras trakākajiem, bet noteikti labākajiem piedzīvojumiem ir lēkšana ar gumiju no vagoniņa Siguldā. Arī šī ideja radās nejauši kādā vakarā, un jau nākamajā dienā kopā ar draudzeni bijām ceļā uz Siguldu. Tā kā lēciens bija vakarā, tad iesildīšanās notika, braucot ar rodeļiem, izbaudot katapultas izšāvienus, kas patiesībā ir daudz trakāki un asāki par lēkšanu ar gumiju no vagoniņa. Vakarā jokojoties, smejoties, lai mazinātu bailes no lēciena, kāpām vagoniņā. Bijām 13 drosmīgie. Ar trīcošām kājām un rokām, acīm ciet un lieliem spiedzieniem izlēcu otrā! Sajūtas bija lieliskas! Neaprakstāma brīvība! Un pirmā doma, nonākot atpakaļ uz zemes, – es noteikti to gribu izdarīt atkal! No malas skatoties, viss šķiet daudz briesmīgāk, nekā ir patiesībā.
Protams, vasarā nevar iztikt arī bez izklaidēm, kur skan mūzika un var kārtīgi izdejoties. Tāpēc atkal bēgam prom no Rīgas un ar labu garastāvokli un smaidiem ceļasomā dodamies uz lauku zaļumballēm, izdejoties latviešu ziņģu ritmos, vai arī uz kādu lielāku pasākumu, kuru šovasar Latvijā nav maz. Piemēram, devos uz Baltic Beach Party, kas notika 24. un 25. jūlijā Liepājā. Katrā ziņā šādām izklaidēm galvenais noteikums – jo svešāka vieta, jo labāk! Tā ir iespējams iegūt daudz jaunu paziņu un interesanti atpūsties ārpus ierastās vides.
Izlemt, kā pavadīt brīvo laiku vasarā un izbaudīt visu, ko dzīve mums piedāvā, mēs varam daudz un dažādi. Vienam patiks kas mierīgāks, cits, tieši otrādi, dos priekšroku trakām idejām, bet katrā ziņā mājās sēdēšanai vasara noteikti nav īstais laiks.
Arī man vēl ir padomā dažas trakas lietas, ko gribētu šovasar paspēt īstenot, un noteikti, ka tādas ir arī tev! Tad atliek tikai viens – uz priekšu! Vasara vēl turpinās un gaida arī tavus piedzīvojumus, smaidus un emocijas. Lai ir ko atcerēties!
Autore: VINETA RUMPE,
bijusī cesvainiete
Foto no personiskā arhīva