Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Izskatīja 32 darba kārtības jautājumus

Redakcija

Autors • 31.07.2009.

Burtu lielums

30. jūlijā notika kārtējā Madonas novada domes sēde. Sēdi vadīja domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, un tajā piedalījās visi 17 deputāti.

Spriež par novada būvvaldes izveidi

Pirmais darba kārtības jautājums bija par Madonas novada būvvaldes izveidošanu. Novada domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts informēja, ka Madonas novadu veidojošie pagasti (izņemot Madonu, Lazdonu un Kalsnavu) līdz šim bija Madonas rajona vietējo pašvaldību apvienotās būvvaldes dalībnieki. Ņemot vērā, ka Madonas novada pašvaldība ir Madonas rajona pašvaldības saistību pārņēmēja, lai izpildītu pašvaldību likuma prasību nodrošināt savas administratīvās teritorijas būvniecības procesa tiesiskumu, deputāti nolēma līdz 31. augustam reorganizēt Madonas, Kalsnavas un Lazdonas būvvaldes un uz to pamata no 1. septembra izveidot Madonas novada būvvaldi. Deputāte Vineta Lamberte interesējās par štatu vienībām topošajā novada būvvaldē, un domes priekšsēdētājs sniedza atbildi, ka augusta domes sēdē izvērtēs darba apjomu, kāds novada būvvaldei būs jāveic, un no tā varēs secināt, vai būs nepieciešams palielināt būvvaldes darbinieku skaitu. Līdz finanšu un attīstības komitejas sēdei novada administratīvajai nodaļai jāizstrādā Madonas novada būvvaldes nolikuma projekts.

Atļauj pārņemt valsts dzīvojamās mājas

Kā informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, ir saņemta Ekonomikas ministrijas vēstule, kur norādīts, ka Mārcienas un Sarkaņu pagastu padomes ir piekritušas pārņemt pašvaldības īpašumā valsts dzīvojamās mājas, bet, tā kā tagad pagasti atrodas Madonas novada teritorijā, ir nepieciešams novada domes lēmums. Minētie īpašumi ir mājas, kas savulaik būvētas kā dzelzceļnieku mājas, un deputāti arī nolēma piekrist pārņemt valsts dzīvojamās mājas „Irbītes", "Randoti", Mārcienas pagastā neprivatizēto daļu – dzīvokli Nr.1 un mājas „Upeslejas", Sarkaņu pagastā neprivatizēto daļu – dzīvokli Nr.1, kā arī slēgt īres līgumus ar iemītniekiem.

Diskutē par dalību

Tā kā Madonas novada pašvaldība ir Madonas pilsētas pašvaldības saistību pārņēmēja, novada domes sēdes darba kārtībā bija jautājums par apstiprinājumu dalībai Pašvaldību savienībā. Tā ir sabiedriska organizācija, tāpēc nepieciešams novada domes lēmums par Madonas novada iesaistīšanos tās darbībā. Pašvaldību savienība tiek uzturēta no tās biedru iemaksātā finansējuma. Deputāte Vineta Lamberte informēja, ka savulaik naudas trūkuma dēļ Bērzaunes pagasts no šīs organizācijas ir izstājies, un ieteica noskaidrot dalības maksu jaunajam novadam. Sākotnēji par dalību Pašvaldību savienībā šaubījās deputāts Valentīns Rakstiņš, taču pēc tam savu viedokli atsauca. Kā uzsvēra deputāts Valdis Vucāns, Pašvaldību savienībā Vidzemes lielākajam novadam ir jābūt, tā ir vienīgā iespēja nepastarpināti ietekmēt politiskos procesus valdības līmenī, tās ir pašvaldību attiecības ar valsti. Deputāte Gunita Kļaviņa norādīja, ka tieši Pašvaldību savienība iestājās par finansējuma piešķiršanu ārpusskolas izglītībai. Kopumā deputāti vienojās par iestāšanos Pašvaldību savienībā, deleģējot savu pārstāvniecību darbam savienības komitejās un virzīt jautājumu par vienādu dalības maksas kritēriju ieviešanu visām pašvaldībām. Vienbalsīgā balsojumā deputāti nolēma apstiprināt Madonas novada pašvaldības dalību Latvijas Pašvaldību savienībā.

Autors: DZINTRA STRADIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px