Atvaļinājumu laiks sākas arī Bērzaunes pagasta bibliotēkai – gan Sauleskalnā, gan Bērzaunē. Savukārt bibliotēkas vadītāja vēl pirms atvaļinājuma paguvusi sasmelties jaunas idejas un izaicinājumus, piedaloties Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 10. konferencē "Bibliotēka indivīdam un sabiedrībai" Priekuļos iepriekšējā nedēļā.
– Vispirms gribu aicināt visus bibliotekārus stāties Bibliotekāru biedrībā, jo pasākumi, ko biedrība rīko, ir patiešām ļoti vērtīgi gan darbam, gan personības veidošanai. Konference nav obligāta, bet uz brīvprātības principiem balstīta ļoti svētīga lieta. Tā ir pieredzes apmaiņa. Man pašai vērtīga šķita ekskursija uz Priekuļu pagasta bibliotēku, jo redzēt, kā citur dzīvo un strādā kolēģi, vienmēr ir interesanti, liekas, ir vērts dažas atziņas noteikti izmantot arī savā darbā, domu apmaiņu ar Priekuļu bibliotēkas vadītāju. No Madonas rajona bijām 11 bibliotekāru. Šādās konferencēs labprāt piedalos, bet šī, kā jau jubilejas konference, nesa sevī svētku akcentus.
Vairākas lekcijas bija veltītas ne tikai bibliotēkas darbam, bet arī sevis izglītošanai. Man ļoti patika arī tikšanās ar mūsu dzejnieku, mūziķi, pogu gleznu meistaru Valdi Atālu, Cēsu bibliotēka piedāvāja ļoti interesantu pasākumu Cēsu pils dārzā. Tikāmies ar Latviešu folkloras krātuves vadošo darbinieku Gunti Pakalnu, kas pastāstīja, kā vāc mūsdienu folkloru, un aicināja bibliotekārus būt aktīvākiem mutvārdu folkloras vākšanā. Mūsu puse ir bagāta ar tradicionālo folkloru, bet tā veidojas arī ikdienā – pārdomās. Protams, ļoti vērtīga bija arī lekcija par projektu rakstīšanu līdzekļu piesaistīšanai.
Autore: ASTRA ZAGORSKA