Madonas pilsētas iedzīvotājiem tāpat kā lielākajam vairumam Latvijas iedzīvotāju šis ir grūtu pārbaudījumu laiks. Samazinoties maksātspējai, pieaug arī iedzīvotāju parādi par siltumenerģiju. Vasara ir tas periods, kad, samazinoties maksājumiem, vajadzētu censties nomaksāt arī parādus. Lai kaut nedaudz nāktu pretim mūsu klientiem, esam nolēmuši rīkot divas akcijas vienlaicīgi.
Pirmā ir akcija, ko mēs tradicionāli rīkojam jau piekto gadu, – visiem pilsētas iedzīvotājiem, kas iemaksā avansu apkurei un karstajam ūdenim, piemērojam atlaidi 0,33% apmērā mēnesī jeb 4% gadā. Arī šogad šai akcijai ir liela atsaucība no iedzīvotāju puses. Līdz 22. jūlijam avansā ir iemaksāti aptuveni 20 000 Ls. Akcijas rekords tika sasniegts 2008. gada oktobrī, kad avansā bija iemaksāti vairāk nekā 27 000 Ls. Šī akcija dod divus pozitīvus rezultātus. Pirmkārt, klientiem nerodas problēmas ar ziemas visaukstāko mēnešu – janvāra un februāra – maksājumiem, otrkārt, iemaksātais avanss ļauj uzņēmumam sagatavoties nākamajai apkures sezonai, iepērkot šķeldu par lētāku cenu un lielākos apjomos.
Otro akciju mūsu uzņēmums pirmo reizi rīkoja 2004. gadā. Tā kā ir izveidojusies līdzīga situācija ar iedzīvotāju parādiem, kāda tā bija 2004. gadā, esam izlēmuši to rīkot vēlreiz. Akcijas būtība ir šāda – laika posmā no 1. līdz 31. augustam no klientiem, kas pilnībā nomaksā parādu par patērēto siltumenerģiju, netiks iekasēts līgumsods. Akcija attieksies uz visiem kavētajiem siltumenerģijas maksājumiem, tajā skaitā arī pēc vienošanās. Izņēmums ir parādi, kas likumā noteiktajā kārtībā ir piedzīti tiesā. Arī no klientiem, kas neapmaksās parādu pilnībā, tiks iekasēts līgumsods.
Aicinu mūsu klientus izmantot šīs abas akcijas un jauno apkures sezonu sākt bez parādiem un ar uzkrājumu bargai ziemai.
Autors: ULDIS LIELVALODIS