SIA „Cesvaines siltums" malku ir sagādājusi 2-3 mēnešu vajadzībām, bet šobrīd grūtības sagādā naudas trūkums un straujais malkas cenu kāpums.
– Ir noslēgts līgums ar vienu firmu, bet pagaidām malka tiek vesta diezgan kūtri. Esam sazinājušies arī ar AS „Latvijas valsts meži" par iespējamu sadarbību un tagad gaidām atbildi, – par gatavošanos apkures sezonai stāsta SIA „Cesvaines siltums" valdes loceklis Aivars Baiers. Pagājušajā gadā ar AS „Latvijas valsts meži" esot izveidojusies ļoti laba sadarbība, tikai šogad esot strauji cēlušās cenas – iepriekšējo 8 Ls/m3 vietā tagad esot jāmaksā 12 Ls/m3. Sakarā ar malkas sadārdzināšanos arī samaksa par siltumapgādi Cesvaines iedzīvotājiem būšot augstāka.
– Iepriekš bija jāmaksā Ls 0,52 par kvadrātmetru, bet šogad plānojam piemērot maksimālo maksu, ko regulators apstiprināja pirms diviem gadiem; mums pārdošanas tarifa griesti ir Ls 17 par megavatstundu. Precīza summa vēl nav aprēķināta un pielāgota, bet šoruden tā noteikti būs augstāka nekā pagājušajā gadā, – ar gaidāmajām izmaiņām iepazīstina Aivars Baiers.
Viņš arī atzīst, ka līdz šim cesvainiešiem ir bijusi viena no zemākajām cenām par siltumapgādi: – Avīzēs var lasīt, ka nevienam Madonas rajonā pārdošanas tarifs vairs nav zemāks kā Ls 20 par MWh, mēs esam vienīgie, kam vēl tik zema samaksa.
Cesvaines iedzīvotāju pirktspēja neesot tik liela kā Madonā, tā ka nevarot nemaz tik daudz nopelnīt, piedevām trūkstot arī cilvēku, kas strādātu.
Nesen SIA „Cesvaines siltums" iesniedza projekta pieteikumu valsts investīciju saņemšanai siltumtīklu modernizācijai, uz ko gan pagaidām atbilde vēl nav
saņemta.
Autore: LAURA VOITIŅA