Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kora zvaigzni atved deltaplānā

Redakcija

Autors • 24.07.2009.

Kora zvaigzni atved deltaplānā
Burtu lielums

12. jūlijā, kad Madonā uz 1. atlases kārtu TV3 šovam „Koru kari 2" tika aicināti vietējie pretendenti, filmēšanas grupa darbojās ar kādu citu uzdevumu. Ar deltaplāna pilotu Andri Bērziņu operators pacēlās gaisā, lai filmētu Madonu no putna lidojuma, un vēlāk uz zemes viņš uzfilmēja Madonas kora seju Ievu Kerēvicu, pieripināmies ar deltaplānu pie koristiem netālu no Madonas kultūras nama.

– Ir tāda tradīcija – televīzijā imitējam, ka zvaigzne pie sava kora piebrauc ar kādu interesantu braucamrīku, – ieceres idejisko pusi laikrakstam izklāstīja TV3 šova „Koru kari 2" administratore Elita Sapule. – Meklējot šo specifisko braucamo, kas būtu raksturīgs Madonai, uzzinājām, ka Madonā savdabīgs braucamais ir deltaplāns. Sazinājāmies ar pilsētas pašvaldību, ar deltaplāna vadītāju Andri Bērziņu un noorganizējām šo piebraukšanu.
Administratore atzina, ka filmēšana noritēja veiksmīgi un arī viņai bijis ļoti interesanti to visu redzēt.

Uzrunājot dziedātāju Ievu Kerēvicu, noskaidroju, ka arī Ievai tas bijis vienreizējs piedzīvojums. – Ar deltaplānu filmējām braucienu tikai uz zemes, bet, tā kā āķis ir lūpā, mēģināšu sarunāt ar pilotu un kādreiz palidot virs Madonas pa īstam, – laikrakstam atklāja dziedātāja Ieva Kerēvica.

Materiāls tiks montēts, un to televīzijā varēs vērot kādā no „Koru karu 2" pārraidēm; reklāmas sižetos pirms šova sākšanās – nē.

– Kādā no pirmajiem raidījumiem parādīsim, kā Madonā tas īsti notika, – apstiprināja Elita Sapule.

Emocijās par neparasto lidojumu un vēl savdabīgāku deltaplāna piezemēšanu laikraksts aicināja padalīties praulēnieti Andri Bērziņu.

– Viss bija nedaudz grūtāk, jo nosēšanās nenotika lidlaukā un iebraukšana Madonā arī bija unikāla, – atzina Andris Bērziņš.

– Lidojumā gan viss bija kā vienmēr: es domāju par deltaplāna vadīšanu, operators – par filmēšanu.

Andris piebilda, ka finālā tā nebūs dokumentāla filma, drīzāk – vēlamā imitācija, jo Ieva debesīs nemaz nav bijusi. „Gaisu, kas augšā, viņa patiesībā nepaostīja. Bija nedaudz laika ar dziedātāju parunāt vēlāk, tad viņai teicu, ja gadījumā, strādājot ar kori, kultūras namā paliks garlaicīgi, lai zvana – es izvizināšu."

Filmēšanas dienā deltaplāns kā vienmēr pacēlies no Praulienas lidlauka, bet pilots to nosēdinājis taisnajā posmā uz Madonas – Kusas ceļa. Pēc tam policijas eskorts deltaplānu ievedis Madonā. – Bez policijas atbalsta pats iebraukt pilsētā nevarētu – satiksme apkārtējās ielās tika bloķēta, – atstāstīja Andris. – Lai arī mūsu ielas izskatās platas, deltaplānam tās tomēr ir par knapu, – novērojumos dalījās pilots.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 25.07.2009.

Autors: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px