Siltajā un saulainajā laikā, intensīvi tiek veikti sakopšanas un teritorijas labiekārtošanas darbi. Vasaras brīvlaikā rūpīgi tiek kopta arī Barkavas pamatskolas apkārtne.
Šajos darbos katru gadu iesaistās arī bērni. Stāsta dārzniece Vineta Iecelniece: – Skolas teritorijas labiekārtošanā piedalās skolēni no 2. līdz 8. klasei. Tā kā šogad notiek veikti skolas remontdarbi, bērniem darbu ir mazāk. Viņu pienākumos ietilpst puķu dobju ravēšana, flīžu tīrīšana, bet lielākie bērni palīdz pļaut zāli. Skolu atbalsta pagasta pārvalde, kas norīko cilvēkus ar pļāvējiem, lai tiktu nopļauti lielākie teritorijas laukumi.
Mazākie bērni strādā no pulksten 9 līdz 12, bet lielākie – no pulksten 9 līdz 13. Protams, laiks nav stingri noteikts. Ja bērns kārtīgi un rūpīgi izdara darbu, kas viņam ir uzticēts, tiek palaists mājās ātrāk. Darbiņu ir daudz, bet bērni labprāt tajos iesaistās. Paši jautā, vai kaut ko nevajag izdarīt.
Es arī organizēju darbus, bet man ļoti palīdz skolotājs, kas dežūrē. Ja esmu aizņemta, skolotājs bērniem pastāsta, kas jāizdara. Tuvojoties skolas laikam, bērni palīdz sakopt klases. Atsaucība ir liela. Arī vecāki atbalsta bērnu piedalīšanos skolas un tās teritorijas labiekārtošanas darbos. Pašiem vien ikdienā jāuzturas gan skolā, gan tās teritorijā. Diez vai būtu prieks, ja tā būtu neapkopta. Bija laiks, kad tika postīts laukums un puķudobes, bet tagad nekas tāds nenotiek. Manuprāt, tāpēc, ka bērni paši palīdz visu sakārtot, līdz ar to zina, cik tas ir grūti. Un prieks par paveikto darbu ir pašiem.
Autors: AGRITA NUSBAUMA
AGRA VECKALNIŅA foto