Ceturtdien Madonas novada domes ārkārtas sēdē pēc tam, kad deputāti bija iepazinušies ar AS „Madonas ūdens", SIA „Madonas siltums" un SIA „Madonas namsaimnieks" darbību un pašvaldības uzņēmumiem izvirzījuši uzdevumu meklēt iespējas samazināt izdevumus un līdz ar to – arī tarifu vismaz par 10 procentiem, kā arī veikuši grozījumus Madonas pilsētas šā gada 25. jūnija lēmumā, apstiprinājuši Madonas novada pašvaldības pagastu pārvalžu nolikumus, pagastu pārvalžu vadītāju un Madonas pilsētas pārvaldes vadītāja mēneša amata algu, tika izskatīts jautājums par Madonas novada pašvaldības pagastu pārvalžu vadītāju un Madonas pilsētas pārvaldes vadītāja iecelšanu.
Balso atklāti
Jau pirms domes sēdes deputāti savstarpējās sarunās bija panākuši vienošanos, ka uz 11 no 15 pārvalžu vadītāju amatiem tiks izvirzīts viens kandidāts, bet pie kopsaucēja pirms balsošanas deputāti nonāca arī attiecībā uz pārējiem četriem pārvalžu vadītājiem.
Vispirms vārdu lūdza Madonas novada domes deputāte Vineta Lamberte, kas paziņoja par savas kandidatūras atsaukšanu Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītāja amatam.
– Pieņemt šādu lēmumu man bija ļoti grūti. Vēl šorīt iebraucu pagastā, tikos ar pašreizējo pagasta pārvaldes izpilddirektoru Ivaru Miķelsonu. Pēdējā laikā pie manis ir nākuši arī ļoti daudzi iedzīvotāji. Tomēr, neraugoties uz to, esmu nolēmusi nekandidēt uz pagasta pārvaldes vadītāja amatu un arī turpmāk veikt Madonas novada domes deputātes pienākumus, – uzsvēra Vineta Lamberte. Viņa izteica viedokli arī par Liezēres pagasta pārvaldes vadītāja amata kandidātu, aicinot pārējos deputātus atbalstīt Jāni Sirmo.
Deputāts Rihards Saulītis atzīmēja, ka šai ziņā problēmu nebūšot, jo otrs kandidāts uz Liezēres pagasta pārvaldes vadītāja amatu – Anatolijs Abramovs – šorīt ir atsaucis savu kandidatūru.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola informēja, ka arī uz Madonas pilsētas pārvaldes vadītāja amatu pretendē tikai viens kandidāts – Guntis Ķeveris, jo otrs kandidāts – Jānis Kļaviņš – savu kandidatūru ir atsaucis.
Pirms balsošanas Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters vērsa uzmanību, ka uz Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāja amatu deputāts Andris Sakne ir izvirzījis Andri Dzenovski un ir saņemta vēstule, kur šim amatam ieteikta Ārijas Jaško kandidatūra. Uz jautājumu, vai kāds Ā. Jaško kandidatūru virzīs uz balsošanu (kandidatūras pagastu pārvalžu vadītāju amatiem var izvirzīt deputāti), neviens neatsaucās, līdz ar to uz visiem pagastu pārvalžu un Madonas pilsētas pārvaldes vadītāja amatiem tika izvirzīta tikai viena kandidatūra.
Atklāti balsojot, Madonas novada pašvaldībā Andrejs Piekalns tika iecelts par Aronas pagasta pārvaldes vadītāju; Staņislavs Smelters – par Barkavas pagasta pārvaldes vadītāju; Ivars Miķelsons – par Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītāju; Elmārs Vaskis – par Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāju; Vitauts Bartušauskis – par Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītāju; Jānis Rieksts – par Lazdonas pagasta pārvaldes vadītāju; Jānis Sirmais – par Liezēres pagasta pārvaldes vadītāju; Ilze Dreimane – par Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju; Ināra Mālniece – par Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju; Andris Dzenovskis – par Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāju; Aigars Šķēls – par Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju; Valdis Gotlaufs – par Praulienas pagasta pārvaldes vadītāju; Andris Simtnieks – par Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāju; Artūrs Vīle-Bērziņš – par Vestienas pagasta pārvaldes vadītāju; Guntis Ķeveris – par Madonas pilsētas pārvaldes vadītāju.
Septiņās pagastu pārvaldēs iesāktos darbus turpinās līdzšinējie pašvaldību vadītāji, bet sešās (Bērzaunē, Lazdonā, Ļaudonā, Mētrienā, Ošupē, Vestienā) ir notikusi vadības maiņa. Savukārt Sarkaņu pagastu pēc 7 mēnešu pārtraukuma atkal vadīs Andris Simtnieks.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 18.07.2009.
Autors: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto