Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sauleskalnā atklāj atpūtas laukumu

Redakcija

Autors • 13.07.2009.

Sauleskalnā atklāj atpūtas laukumu
Burtu lielums

Turpmāk Bērzaunes pagasta iedzīvotājiem būs vēl kāda sakopta vieta, kur satikties. 10. jūlijā Sauleskalnā atklāja restaurēto jauniešu aktīvās atpūtas laukumu, kas izveidots bijušajā lauku tehnikas laukumā un tapis ar Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas atbalstu projektam „Veselā miesā vesels gars".

Projekta realizācija tika aizsākta 5. maijā, un tā mērķis bija palielināt jauniešu iespējas bez maksas aktīvi atpūsties, paralēli veicinot lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un veselīgu dzīvesveidu. Projekta vadītāja Anita Aizstrauta, Bērzaunes pagasta padomes darbiniece, jauniešu lietu speciāliste, uzsvēra, ka cilvēks viens nav nekas un ka projekta realizēšanā iesaistījās daudzi: – Bez sava vīra Raimonda es nebūtu varējusi to paveikt. Liels paldies ir jāsaka Mārim Beloragam un SIA „Bērzaunes komunālais uzņēmums" darbiniekiem, jo šādās lietās ir daudz kas specifisks, un viņi ieteica, konsultēja, palīdzēja darbos. Dainim Lambertam – paldies par sapratni. Arī jaunā paaudze, kam šis laukums vairāk ir domāts, nebija lepna un negaidīja, ka laukumu iedos gatavu. Viņi nāca un prasīja, kā var palīdzēt, kaut vai slotu pavicināja, bet darbojās. Reizēm darītāju pat bija vairāk nekā darāmā, par ko liels prieks.

Pateicībā par kopīgo darbu mazajiem palīgiem tika dāvināts saldējums.

Anita Aizstrauta atklāja, ka darbs nebija no vieglajiem, taču ir gandarījums, ka veiksmīgi viss izdevies, jo tika saņemts atbalsts projektu konkursā „Jauniešu aktīvās atpūtas laukumu izveide vai pielāgošana pašvaldībās" un piesaistīts pilns finansējums. Bērzaunes pagastam tikuši piešķirti nepilni 5000 Ls, un līdzfinansējums nav bijis nepieciešams.

– 5 gadu laikā šim laukumam nedrīkst rasties būtiski postījumi, tāpēc būsim toleranti un cienīsim viens otru. Lai šī vieta tāda arī paliek – sakopta un patīkama, kur mums tikties un atpūsties. Šis atrestaurētais laukums pierāda, ka cilvēki var apvienoties kaut kā laba izdarīšanai, nevis tikai gaidīt brīnumus no pagasta. Tāpēc tiksimies arī turpmāk un kopā veiksim labus darbus, – projekta vadītāja aicināja klātesošos.

Madonas novada domes deputāte Vineta Lamberte norādīja, ka, pirmkārt, pašiem jauniešiem ir jānovērtē jaunā atpūtas vieta: – Mums jau bija viens slikts piemērs, kad Bērzaunē tika izveidots rotaļu laukums un pēc gada no tā vairs pāri nekas nav palicis. Šis laukums ir domāts jums, jaunieši, kas vēlas lietderīgi izmantot brīvo laiku. Tāpēc ir jāmāk pasargāt, priecāties un izmantot jums dotās iespējas. Ir jāmīl ne tikai vienam otrs, bet arī tas, ko citi sarūpējuši.

Par iespējamajām kļūdiņām vai nepilnībām Vineta Lamberte noteica sen zināmo patiesību, ka nekļūdās tas, kas neko nedara. Tam piebalsoja arī Bērzaunes pagasta pārvaldes izpilddirektors Ivars Miķelsons: – Esam jau dzirdējuši pārmetumus, ka asfaltā kāda plaisa parādījusies vai smiltis volejbola laukumā akmeņainas. Tā tas ir bijis kopš seniem laikiem, ka nekad visiem nebūs pietiekami labi. Bet mums ir patiess prieks par paveikto, šis turklāt ir pirmais veikums, ko varam nodot jaunajam Madonas novadam.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 14.07.2009.

Autors: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px