Mūsu ikdienā ļoti pietrūkst svētku, laikam tāpēc katrs notikums, kas dod iespēju izrauties no rutīnas, ir nozīmīgs un vērtīgs. Mēs arvien atliekam sevis palutināšanu, mierinot sevi ar domu – „varbūt rīt, varbūt nākamnedēļ, varbūt nākamgad …", bet arvien atrodas kas svarīgāks darāms, un paši tā arī neizlemtu, neizplānotu aktīvu atpūtu, ja nebūtu dzīvespriecīgu cilvēku mums apkārt, kas mudina rīkoties.
Jūnijs ir ne tikai pirmais vasaras mēnesis, bet arī ilgi gaidītās saulainās brīvdienas skolēniem. Degumnieku pamatskolas 3.-4. klases skolēni klases audzinātājas Guntas Kolnas un vecāku Anita Ikaunieces, Ivetas un Aigara Šķēļu vadībā devās ekskursijā uz Kurzemi.
Pavadonis – autobusa šoferis Aigars Šķēls – ir sava darba profesionālis, kas bez grūtībām orientējas uz Latvijas ceļiem un lieliski pārzina tūristu iecienītākos objektus.
Ceļojums sākās no Aiviekstes HES un aizveda ceļot gribētājus līdz pat Kolkas ragam – Kurzemes tālākajam ziemeļu punktam, kur satiekas Baltijas jūra un Rīgas jūras līča viļņi, un Ventspilij, pilsētai ar rītdienu.
Nakšņojām skaistā brīvdienu mājā „Podnieki", kur bērniem bija paradīze – batuts, pirts, baseins.
Meitenes un zēni iekārtoja teltis, izmēģināja līdzpaņemto futbola bumbu, lēkāja pa batutu, bet vecāki un audzinātāja rūpējās par vakariņām. Trešajā dienā apskatījām sapņu pilsētu Ventspili. Tad devāmies uz Kuldīgu, visnoslēpumaināko pilsētu Latvijā, kas ir saglabājusi viduslaiku izskatu un šarmu. Baltais sapņu kuģis veda pāri senajam Ventas ķieģeļu tiltam, kas ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā.
Ekskursijas galapunkts Salaspils memoriālajā muzejā, kur Otrā pasaules kara laikā vācu nacisti bija ierīkojuši koncentrācijas nometni. Neparastas izjūtas bērnus pārņēma, redzot plašā laukā izkārtotās iespaidīgās skulptūras. Aplūkojām muzeja ekspozīciju, kas iekārtota izejas vārtu sienā.
Kādas izjūtas paliek mūsu sirdīs, ir atkarīgs tikai no mums pašiem. Kas vēlēsies priecāties, tas arī gūs sev ko patīkamu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 11.07.2009.
Autors: Ilvija Krēsliņa
AUTORES foto