Interesanti bija pavērot no malas 2009. gada 7. jūlija iedzīvotāju sapulci Varakļānos par novada domes deputātu godīgumu, profesionalitāti, atklātību un rīcību, veicot domes priekšsēdētāja un izpilddirektora vēlēšanas.
Nevaru piekrist apvainojošajiem uzrakstiem uz plakātiem, kuros nomelnoja jaunievēlētās domes deputātus no Varakļānu un Murmastienes pagastu sarakstiem.
Gribētu jautāt, vai sapulces organizatoriem un plakātu veidotājiem nebūs kauns apmeklēt ,,nodevēju" – ģimenes ārstes un veterinārārsta – aptieku, lai grieztos pēc palīdzības grūtā brīdī. Vai jums neradīsies morālās paģiras?
Jā, starp citu, viens otrs no plakātu turētājiem nebija pazīstams ne man, ne arī citiem sapulces apmeklētājiem. Jādomā, ka šīs nezināmās personas bija pasākuma organizētāju importētas no kādas citas dzīvesvietas, bet tikai ne no Varakļānu novada.
Aicinu lauku pagastu deputātus sevišķi nepārdzīvot par šiem apvainojumiem un vadīties no senas austrumu parunas „Suns rej, bet karavāna dodas tālāk".
Savukārt Varakļānu pilsētas saraksta deputātus vēlos aicināt samierināties ar notikušo zaudējumu vēlēšanās, jo jāmāk piekāpties ar godu. Vai ne, godājamās dāmas un cienījamie kungi? Ja organizatoru mērķis bija satricināt jau tā vājo Varakļānu novada domes deputātu un arī iedzīvotāju vienotību, tad tas patiešām tika paveikts.
Biju domājusi, ka sapulces organizatoru mērķis ir saliedēt novada iedzīvotājus, aicināt deputātus strādāt vienā komandā. Diemžēl manas cerības nepiepildījās, jo lauku pagastu iedzīvotāji netika pat aicināti uz šo pasākumu.
Autors: Tekla Dilbeka