Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Varakļānu pilsētas iedzīvotāji sarīko tautas sapulci

Redakcija

Autors • 08.07.2009.

Varakļānu pilsētas iedzīvotāji sarīko tautas sapulci
Burtu lielums

1. jūlija jauno novada domju vēlēšanas visā Latvijā atnesa gan lielākus, gan mazākus pārsteigumus. Šāds pārsteigums, pie tam liels, bija arī Varakļānu pilsētas iedzīvotājiem, uzzinot, ka par priekšsēdētāju nav vis ievēlēts vēlēšanās uzvarējušā saraksta „Vienoti novadam" līderis un līdzšinējais Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs, bet gan līdzšinējā Murmastienes pagasta priekšsēdētāja Modra Vilkauša no saraksta „Savam novadam". Pirmajās divās novada domes sēdēs notikušās domes priekšsēdētāja, vietnieka un izpilddirektora vēlēšanas šobrīd Varakļānos ir karstākais temats, tāpēc likumsakarīgi, ka šāda sabiedriskās domas gruzdēšana manifestējās citā formātā – tautas sapulcē.

Aizvakar Varakļānos pie novada domes rīkotā tautas sapulce pulcēja abu, pagaidām karojošo, pušu pārstāvjus (aptuveni 150 cilvēkus), kur strikti iezīmējās dalījums – pilsēta un lauku teritorija. Tiesa, lauku teritorijas iedzīvotāju bija mazāk, jo organizatoru minēto objektīvo apstākļu dēļ operatīvi izziņot par sapulci nebija iespējams, arī atļauja to rīkot tika saņemta tikai iepriekšējā vakarā. Par šo faktu Gatis Meijers, viens no sapulces organizatoriem, iedzīvotājiem atvainojās.

– Es vēlos atvainoties Murmas-tienes un Varakļānu pagasta iedzīvotājiem par paziņojuma neizplatīšanu jūsu teritorijā. Sapulci organizējam pirmo reizi, tāpēc gadās arī pa kādai kļūdai. Mūsu sapulces mērķis nav sašķelt pilsētas un lauku teritorijās dzīvojošos, bet noskaidrot jautājumus, kas radušies pēc 6. jūnija domes vēlēšanām. Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, un visiem iedzīvotājiem ir vienādas tiesības uz vārda brīvību. Nedrīkst būt tāda situācija, kad cilvēki neapmierināti runā aizkrāsnē un samierinās ar notikušo. Vadība mainīsies tikai tad, ja mēs, iedzīvotāji, būsim aktīvi. Tas attiecas arī uz novada domi, jo tā ir mūsu ievēlēta. Pēc 1. jūlija situācija Varakļānu pilsētā kļuva saspringta. Uz ielām cilvēki runāja, izteica savu neapmierinātību. Kāpēc mums klusēt, kāpēc mums to neizteikt skaļi? Mēs esam atnākuši uz sapulci, lai dzirdētu atbildes uz mums neizprotamiem jautājumiem. Vai tiešām pēc novada domes vēlēšanām visi 13 ievēlētie domes deputāti nevarēja neformāli satikties un izdiskutēt par darbiem, kas būs veicami, nolemt, kurš būs spējīgs uzņemties to milzīgo darba apjomu, kas novadā jāpaveic? Vai katrs deputāts ir pārliecināts, ka vēlētāji ir vēlējušies, lai novadā izveidojas tieši šāds pārvaldības modelis, kāds tas ir pašreiz? Iedzīvotāji, esiet aktīvi un ejiet pie deputātiem, izsakiet savas domas! – savā uzrunā vēlētājus uz aktīvu rīcību mudināja viens no tautas sapulces rīkotājiem Gatis Meijers.

Nepalikt vienaldzīgiem rosināja arī Biruta Brice.
– Man nav vienaldzīgs notikušais. Mēs visi vēlamies iet uz priekšu, attīstīties, pilnveidoties un dzīvot labāk, bet jautājums ir – uz kā balstīties? Varam runāt par jauniem cilvēkiem, kas nav izvēlējušie lielpilsētas vai ārzemes, bet Latvijas mazpilsētas un laukus, kur dzīve nav rožaina. Katrs jaunietis, kas te palicis dzīvot un strādāt, ir zelta vērts, jo no šiem cilvēkiem
būs atkarīgs novada uzplaukums. Pretējā gadījumā mums paliks tukši bērnudārzi un skolas, pamestas lauku sētas un izveidosies pensionāru novads. Es vēl jūtos jauna, un pagaidām manas nākotnes vīzijas saistās ar mīļajiem Varakļāniem, taču – cik ilgi. Šis jautājums ir saistīts ar šobrīd notiekošo. Es priecājos par pilsētā pēdējos gados notiekošo un uzskatu, ka jauniem, enerģiskiem cilvēkiem, kas savu varēšanu īsā laikā ir pierādījuši, sasniedzot lieliskus rezultātus, jādod iespēja darboties tālāk. To mēs apliecinājām arī novada vēlēšanās, tikai mazliet skumji ir tas, ka priekšvēlēšanu programmās deputāti sola strādāt godīgi, profesionāli un atklāti, nodrošinot taisnīgu pārvaldi un vienlīdzīgu attieksmi pret visiem novada iedzīvotājiem, bet praksē rīkojas, domājot par sevi un siltiem krēsliem, – savu viedokli par domē notiekošo pauda viena no sapulces organizatorēm Biruta Brice.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 09.07.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px