Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pie Rāceņu ezera krājas atkritumi

Redakcija

Autors • 08.07.2009.

Pie Rāceņu ezera krājas atkritumi
Burtu lielums

Redakcijā vērsās Madonas iedzīvotāja ar jautājumu, kāpēc pie Rāceņu ezera peldētavas (pie bijušās glābšanas stacijas) regulāri netiekot izvesti atkritumi. Dažreiz iedzīvotāji mēdzot pēc savas iniciatīvas atkritumus savākt maisos, taču tie turpat arī paliekot, neviens tos neizvedot.

Zināms, ka šo vietu ir iecienījuši atpūtnieki, jo pie Rāceņu ezera ir gan volejbola laukums, gan vieta, kur paplunčāties bērniem, un šeit nepulcējas pārāk daudz cilvēku.

Par problēmu Lazdonas pagasta padome ir informēta, atzina padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rieksts.

– Zemes gabals pie Rāceņu ezera pieder privātiem īpašniekiem. Cik varam spriest, viņi tur reizēm parādās, taču, tā kā tas nav centrs, tad nevaram regulāri izsekot, vien tik, cik redzam pāri ezeram. Aizrādīts par neizvestajiem atkritumiem, protams, ir, bet īpašnieks atbild, ka viņam nebūtu jāved visi tie atkritumi, ko atstāj atpūtnieki. Grūtības sagādā arī tas, ka ar īpašniekiem nevaram regulāri sazināties, viņi mēdz ceļot, – Jānis Rieksts komentēja. Viņš pastāstīja, ka reizēm tiekot izmantota pagasta padomes tehnika, lai sakrājušos atkritumus izvestu, taču tas maksā naudu. Citu reizi atkritumu savākšana tiekot uzticēta bezdarbniekiem, taču nevarot gaidīt, ka viņi maisus nesīs pa visu Lazdonu, lai atrastu konteineru. Jānis Rieksts paskaidroja: – Atkritumu konteineri mums ir tik, cik ir. Varam vienīgi cerēt, ka līdz ar teritoriālo reformu kaut kas šajā jomā mainīsies.

Atkritumu pietiek tepat uz vietas, pagasta centrā. Piemēram, peldvietas pie skolas spējam tā vien apkopt; līdz gabaliem, kas pieder īpašniekiem, rokas tik tālu nesniedzas. Arī centrā iedzīvotāji mēdz izmest negabarīta atkritumus, tie jāizved. Problēma ar atkritumu izvešanu pie Rāceņu ezera pastāv jau vairākus gadus, esam mēģinājuši to risināt, kaut tas nav mūsu īpašums. Tagad jāskatās, vai pēc novada izveides atļaus mums darīt to pašu mazumiņu, jo tas tomēr ir privāts īpašums, par kārtību kurā jārūpējas pašiem saimniekiem.

Īpašnieki nav ieinteresēti

Kā situācijas risinājumu priekšsēdētāja vietnieks saskata iespēju īpašniekiem slēgt līgumu ar SIA „Madonas namsaimnieks" par atkritumu izvešanu. Lazdonas pagasta padome jau ir slēgusi līgumu ar šo apsaimniekotāja firmu, bet, tā kā attiecīgais zemes gabals pie Rāceņa ezera nepieder pašvaldībai, tad tas nav viņu pārziņā.
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis atklāja, ka savulaik īpašniekiem esot piedāvāts slēgt līgumu par atkritumu izvešanu, taču tā doma tā arī pačibējusi: – Vajadzīga īpašnieka interese, mēs taču nevaram uzbāzties ar saviem pakalpojumiem. Aptuveni rēķinot, privātmājai atkritumu izvešana varētu izmaksāt divus trīs latus, ja tur dzīvo vairāki cilvēki. Ja pus kubu atkritumu izvestu divas reizes mēnesī, tad aptuvenā cena varētu būt Ls 3,50.

Manuprāt, tā nav liela summa par sava īpašuma sakopšanu. Taču šajā gadījumā īpašnieki ar mums nav sazinājušies par iespēju slēgt līgumu.

Autors: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px