Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Cik jāmaksā par gāzi

Redakcija

Autors • 06.07.2009.

Cik jāmaksā par gāzi
Burtu lielums

„Starā" esam jau rakstījuši, ka SIA „Madonas namsaimnieks" kā namu apsaimniekotājs ir uzņēmies atbildību uzturēt kārtībā arī daudzdzīvokļu mājās esošās iekšējās gāzes vadu sistēmas un nodrošināt to drošu funkcionēšanu. Par šo pakalpojumu Madonas iedzīvotāji namu apsaimniekotājam maksās Ls 0,24 (ieskaitot PVN) mēnesī no katra dzīvokļa.

Paziņojumi par gāzes tarifu un maksājumu kārtības maiņu SIA „Madonas namsaimnieks" apsaimniekotajos daudzdzīvokļu namos, kur centralizētie skaitītāji ir uzstādīti pie katras kāpņu telpas, tika izlikti arī šo māju kāpņu telpās, bet, tos izlasot, daži iedzīvotāji bija neizpratnē – cik tad īsti būšot jāmaksā par gāzi, vai tiešām papildus noteiktajiem Ls 0,24 no katra dzīvokļa par iekšējo gāzu vadu sistēmas apkalpošanu vajadzēšot maksāt vēl Ls 1,11 arī SIA „Latvijas propāna gāze".

Sazinājāmies ar SIA „Madonas namsaimnieks" valdes locekli Guntaru Dzeni un lūdzām precizēt.

Kā skaidroja G. Dzenis, SIA „Latvijas propāna gāze" ar šā gada 1. jūniju ir samazinājusi maksu par propāna gāzes saņemšanu visā Latvijā, tai skaitā arī Madonā, un noteikusi to Ls 3,17 par kubikmetru līdzšinējo Ls 3,45 vietā jeb samazinājusi maksu par vairāk nekā 8 procentiem. Madonieši maksājumu veiks tikai SIA „Madonas namsaimnieks", nedalot maksājumu divās daļās – SIA „Latvijas propāna gāze" un atsevišķi SIA „Madonas namsaimnieks" par maksājumu administrēšanu. Papildus šai noteiktajai maksai būs jāmaksā Ls 0,24 par iekšējās gāzes vadu sistēmas apkalpošanu, kā arī komisijas nauda par maksājuma veikšanu, kas būs atkarīga no izvēlētās maksājuma vietas. Ja maksājumi, piemēram, tiks veikti SIA „Madonas namsaimnieks" norēķinu centrā, tas izmaksās 25 santīmus, bet maksāt varēs arī bankās, internetbankā. Tā būs katra brīva izvēle. Tiesa, šos maksājumus vairs nevarēs veikt Madonas gāzes kantorī, kur papildus komisijas nauda, kā zināms, netika iekasēta.

Atbildot uz madoniešu jautājumu, kāpēc SIA „Madonas namsaimnieks" bija jāuzņemas iekšējo gāzes tīklu apkalpošana un vai nevarēja palikt iepriekšējā kārtība, jāpiebilst, ka spēkā esošajos normatīvajos aktos ir noteikts, ka iekšējās gāzes vadu sistēmas ir mājas iedzīvotāju kopīpašums un to tehniskā uzturēšana ekspluatācijas kārtībā ir mājas iedzīvotāju pienākums. Turklāt ar šādu aicinājumu nodrošināt iekšvadu apkalpošanu, uzstādot katram dzīvojamās mājas ievadam arī gāzes patēriņa skaitītāju, SIA „Latvijas propāna gāze" pie namu apsaimniekotāja griezās jau 2006. gada jūnijā, pretējā gadījumā apsverot iespēju pat pārtraukt gāzes piegādi pa cauruļvadiem no gāzes tvertnēm, kas atrodas Madonā, Rūpniecības ielā 18, 20, Valmieras ielā 16, Raiņa ielā 21 a, Saules ielā 35, 24 a, 55, 38, Priežu ielā 11, Kalna ielā 37. Redakcijas rīcībā ir šīs vēstules kopija. Tā kā gluži vis tā nav, ka iekšējo gāzes tīklu apkalpošanu SIA „Madonas namsaimnieks" būtu uzņēmies „aiz sava laba prāta" vai tikai pēc savas iniciatīvas.

Iekšējo gāzes vadu sistēmas apkalpošanas darbus visā Latvijas teritorijā piedāvā veikt arī SIA „Latvijas propāna gāze", bet ne jau par Ls 0,24 kā SIA „Madonas namsaimnieks", bet gan par Ls 1,11 no katra dzīvokļa. Starpība tomēr ir acīmredzama.

Autors: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px