Salsa – tā nav tikai dzīvespriecīga, jutekliska un emocionāla deja. Tas ir kas vairāk. Kaislība. Enerģija. Un ļoti daudz pozitīvu emociju.
Salsa ir viens no dinamiskākajiem un svarīgākajiem mūzikas fenomeniem 20. gadsimtā. Salsa piedāvā miksētus Latīņamerikas mūzikas žanrus, taču primārā ir Kubas deju mūzika. Gadsimta vidū mūzika "ienāca" Havanā, kur ienestās ārzemju vēsmas šo mūzikas stilu nedaudz izmainīja populārajā American Jazz stilā, un mūziku sāka atskaņot radiostacijās. 50. gadu beigās daudzi kubieši un iedzīvotāji no Puertoriko, ieskaitot mūziķus, apmetās uz dzīvi ASV, it īpaši Ņujorkā, kur salsas mūzikas stils arī sāka savu vērienīgo attīstību.
Latvijā šī deja "ienāca" pirms apmēram 6 gadiem. Tagad interesentu skaits no 20 ir pieaudzis līdz tūkstošiem. Kāpēc tā? Tāpēc, ka salsa ar savu karstasinīgo ritmu pārņem cilvēku sirdis, un kājas jau pašas dodas uz deju laukumu, lai spertu pirmos soļus… Ja neesi dejojis salsu, neesi dejojis nekad!
Salsu mācīties dejot vēlējos jau pirms gada. Tas tā arī palika idejas līmenī. Bet tad pēkšņi apstākļu sakritības dēļ šā gada sākumā nonācu Salsa Carnaval deju skolā un jau pirmajā nodarbībā iemīlējos šajā dejā.
Dejā partneri atrodas ļoti tuvu viens otram. Tādējādi rodas emocijas un jūtas. Veidojas saspēle. Vijīgas kustības, sakarsuši augumi, dzirkstelītes acīs, silti smaidi… Reizēm pat pirkstu galu saskare ir elektriska.
Ne ar visiem partneriem veidojas harmoniska saskaņa. Bet, ja jūs abi noķerat salsas ritmu un esat uz viena viļņa, tad deja pārtop mākslas darbā. Kustības iznāk ļoti plastiskas, vijīgas, skaistas. Un acis! Tajās ir tādas emocijas un prieks!
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 04.07.2009
Foto no personiskā arhīva
.