Likums "Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam" paredz par 70% samazināt pensijas apmēru strādājošajiem vecuma vai izdienas pensijas saņēmējiem ar šāgada 1. jūliju.
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pensijas apmēru samazinās, pamatojot ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju par personām, kas ir ieguvušas vai zaudējušas darba ņēmēja statusu.
Katra darba devēja pienākums ir iesniegt VID ziņas par darbā pieņemtajiem vai atlaistajiem darbiniekiem. Ar 2009. gada 1. jūliju ir mainīts termiņš, kādā šīs ziņas ir jāsniedz. Tagad darba devējam tas būs jāizdara triju darba dienu laikā pēc tam, kad persona būs ieguvusi, mainījusi vai zaudējusi darba ņēmēja statusu.
Darba devējam VID ir jāiesniedz informācija arī par tiem komercsabiedrību valžu, padomju locekļiem, pašvaldību deputātiem un citām personām, kas savus pienākumus veic bez atlīdzības.
Lai pensija jūlijā netiktu samazināta par 70%, ja darba attiecības beigušās šāgada jūnijā, VSAA ir nepieciešams laikus saņemt no VID darba devēja informāciju, kas apliecina, ka persona ir bijusi nodarbināta tikai, piemēram, līdz 30. jūnijam (ieskaitot).
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 04.07.2009.