Vakar, 1. jūlijā, uz pirmo sēdi, kā tas noteikts likumā, pulcējās arī jaunievēlētie Lubānas novada deputāti.
Vēlēšanās uz Lubānas novada domes 13 deputātu vietām kandidēja trīs saraksti – no vēlētāju apvienībām „Rītdiena", „Lubānas novadam" un „Mūsu mājas". 6 mandātus domē ieguva vēlētāju apvienība „Rītdiena", 5 – „Mūsu mājas" un 2 – „Lubānas novadam".
Kā „Staru" informēja „Lubānas Ziņu" redaktore Ligita Pētersone, uz pirmo sēdi, ko vadīja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sandra Līcīte, bija ieradušies 11 jaunievēlētie deputāti, 2 attaisnojušu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās.
Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīta viena kandidatūra – Lubānas vidusskolas direktors Tālis Salenieks (vēlētāju apvienība „Rītdiena"), ko atbalstīja visu triju frakciju pārstāvji un kas arī vienbalsīgi – ar 11 balsīm – tika ievēlēts par Lubānas domes priekšsēdētāju. Priekšsēdētāja vietnieka amatam izvirzīja divas kandidatūras – Mārīti Kotāni un Juri Mitjakovu (abi no vēlētāju apvienības „Mūsu mājas"), taču Mārīte Kotāne savu kandidatūru atsauca. Līdz ar to par priekšsēdētāja vietnieku vienbalsīgi ievēlēja Juri Mitjakovu.
Jaunais priekšsēdētājs sasauca arī pirmo domes sēdi, kurā izveidoja domes komitejas un komisijas, kā arī apsprieda vairākus organizatoriskus jautājumus, tostarp, piemēram, deputātu pieņemšanas laikus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2009.
LIGITAS PĒTERSONES foto