Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Beidzamo reizi – rajona komandā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 29.06.2009.

Beidzamo reizi – rajona komandā
Burtu lielums

Ar divām zelta un vienu sudraba medaļu no sporta svētkiem – Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes – mājās atgriezusies mūsu rajona sportistu delegācija. Beidzamo reizi olimpiādē sacentās Latvijas rajonu komandas, jo turpmāk stafeti pārņems novadi.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas norisinājās 26.-28. jūnijā Valmierā, piedalījās arī Madonas rajona dalībnieki – 14 sportisti un treneri kopā ar delegācijas vadītāju Māri Gailumu. Mūsu rajona sportisti sacentās vieglatlētikā, pludmales volejbolā un triatlonā. Olimpiādei bija pieteikušies ap 1300 jauniešu no 33 pašvaldībām, kuri sacentās 22 sporta veidos. Sacensību galvenā norises vieta bija Valmiera, kur atrodas Vidzemes olimpiskais centrs, Jāņa Daliņa stadions, BMX trase, futbollaukumi un peldbaseins. Iepriekš sacensības norisinājās arī Rīgā, Jūrmalā, Dobelē, Limbažos un Valkā.

Par to, kā mūsu rajona pārstāvjiem veicās, aicināju pastāstīt Madonas rajona delegācijas vadītāju Māri Gailumu.

– Sports ir sports, un tajā ir gan veiksmes, gan neveiksmes, arī negaidīti panākumi. Vienmēr jau iepriekš pastāv kāda cerība uz medaļām, kaut, pārskatot dalībnieku sarakstu un izvērtējot konkurenci, bija skaidrs, ka veiksme, lai izcīnītu kādu medaļu, būs ļoti vajadzīga. Vieglatlētikā Madonas rajona komandas kontā tika izcīnītas divas zelta medaļas. Trīssoļlēkšanā vistālāk aizlēca mūsu sportists no Cesvaines Jānis Vanags (13,89 m). Izcīnot 1. vietu Latvijas Jaunatnes olimpiādē, Jānis Vanags pretendē uz līdzdalību Latvijas izlasē, lai šovasar dotos uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi Tamperē.

Otru zelta medaļu, ko var uzskatīt arī par veiksmes medaļu, ieguva Saija Bikanova 100 m barjerskrējienā. Iepriekš labāk veicās Laurai Ikauniecei no Jūrmalas, bet līdere aizķēra devīto barjeru, izsitās no ritma, pazaudēja ātrumu, un uzvara pavērās Saijai. Pie sudraba medaļas 3000 m skrējienā tika Diāna Jakubjaņeca. Uzskatu, ka no 14 sportistiem, kas aizbrauca uz olimpiādi, trīs medaļas ir labs panākums. Vēl komandai ir viena piektā vieta, ko ieguva Saija Bikanova augstlēkšanā, un ir divas sestās vietas – Diānai Jakubjaņecai 800 m skrējienā un Artūram Kazākam no Varakļāniem lodes grūšanā.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 30.06.2009.

MĀRA GAILUMA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px