Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Problēmas daudzdzīvokļu mājā

LAURA VOITIŅA

Autors • 29.06.2009.

Burtu lielums

Pirms pāšvaldību vēlēšanām laikraksts „Stars" saņēma vēstuli no Madonas iedzīvotāja Alfrēda Līdača, kuru uztrauc Rūpniecības ielā 20/4 notiekošais. Līdača kungs pārmeta neizdarību un nekompetenci gan SIA „Madonas namsaimnieks", gan SIA „Madonas siltums", vadoties pēc novērotā pēdējo gadu laikā. Līdz pagājušā gada martam Alfrēds Līdacis bijis 4. korpusa pārstāvis šajā mājā.

„Tas notika jau krietnā pagātnē, bet nepaveiktā sekas turpinās. Mājai, lai atbrīvotu ūdens horizontālās notekas no ledus, tās tika sabojātas, neraugoties uz aizrādījumiem strādniekiem un darbu vadītājiem, kā rezultātā lietus laikā ūdens tecēja pa „izveidotajiem" caurumiem. Vienpadsmit reižu vairāku gadu garumā brauca brigāde ar autoceltni remontēt vienas un tās pašas vietas, nekvalitatīvi aizziežot. Kā parādījās ūdens, viss liecināja, ka darbs veltīgs. Pēc vienpadsmitās reizes atteicos parakstīt dokumentus par it kā paveikto darbu. Manas aizdomas bija pamatotas, kvalitatīvi saremontēts bija tikai vienā no iepriekšējām vietām. Ar to arī sākās viss turpmākais. Inženieris I. Renmanis manis iesniegtos darbu pieteikumus nepieņēma, neizpildīja, aizbildinādamies, ka tādu darbu ir spējīgi izpildīt, bet nedarīs. Veicamo darbu pieteikumu divreiz rakstiski iesniedzu „Madonas namsaimniekam" un I. Renmanim parādīju darbā. Kaut arī pēc līguma viņu speciālistam vienreiz gadā jāapseko bez speciāla uzaicinājuma. Par radušos stāvokli informēju G. Dzeni I. Renmaņa klātbūtnē kabinetā. Atbilde bija īsa un kodolīga – savus darbiniekus aizstāvēšu. Mūsu korpusā pagājušajā vasarā nomainīja jumta horizontālās un vertikālās notekas. Vertikālās ūdens notekas nebija nepieciešams mainīt, neklausīja nedz I. Renmanis, nedz meistare – bija vajadzīga summa, un par to taču maksā mājas iedzīvotāji.

Lai būtu brīva rīcība, pagājušā gada mājas kopsapulcē bez kvoruma un balsošanas G. Dzenis pa tālruni „iecēla" jaunu mājas vecāko, kas bez iebildumiem paraksta jebkuru summu, maksā mājā dzīvojošie.

2007. gada beigās, pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada, mūsu mājā – Rūpniecības 20/4 – jau ilgāku laiku nebija siltā ūdens. Atļāvos zvanīt siltumtīklu vadītājam U. Lielvalodim uz mājas telefonu. Laipni skaidroja, ka mūsu mājai pasūtītā aparatūra ir ceļā, bet aizkavējusies. Līdzko saņems – uzstādīs. Janvārī parādījās karstais ūdens – viss kārtībā, paldies. Bet 2009. gada 14. maija mājas sapulcē siltumtīklu pilnvarotā persona paziņoja, ka jāgādā Ls 1200 siltummezgla nomaiņai. Izrādījās, ka 2008. gada janvārī mūsu aparatūra nav mainīta. Pa telefonu U. Lielvalodis paskaidroja, ka vēlreiz skalota esošā, kaut arī trīs reizes skalots bija jau iepriekš, bet vairāk skalot noteikumi neatļauj. Kas tad īsti notiek ar to siltummezglu?"

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 30.06.2009.


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px