Redakcijai piezvanīja madoniete Lisila Piņķe un vaicāja, vai nevarētu "Stara" slejās informēt, kur Madonā var nopirkt Latvijā audzētas saknes un dārzeņus: „Pusdiengaldā tomēr gribas Latvijā audzēto produkciju – saknes, dārzeņus, protams, arī augļus un ogas. Eksotiski jau izklausās, piemēram, kartupeļi no Marokas vai Polijas, un varbūt tie ir pat lētāki, tomēr nav drošības par kvalitāti un piemērotību mūsu uztura tradīcijām."
Uzskatot, ka jautājums var interesēt plašāku sabiedrību, centāmies rast atbildi un vērtēt iespējamo problēmu, aptaujājām vairākus pārtikas veikalus, tirdzniecības vietas un vairumtirdzniecības bāzi Madonas pilsētā.
– Šobrīd mums nav daudz Latvijā audzēto sakņu un dārzeņu, taču drīz saņemsim "Mārupes" produkciju – tomātus, gurķus, līgumi ir noslēgti. Pagājušogad mums netrūka Barkavas gurķu un tomātu. Veikals līgumus ar piegādātājiem neslēdz, to dara firma Rīgā. Nevar jau zināt, kā būs šogad, daudz kas mainās arī sakarā ar laika apstākļiem. Protams, pircēji vairāk meklē un pat pieprasa Latvijas preci, bet agro kartupelīšu vēl maz. Uz rudens beigām pārsvarā visa ir Latvijā audzētā produkcija, – uz "Stara" jautājumu atbildēja veikala „BAF Ltd. SIA" (Raiņa ielā 33a) vadītāja Līga Birkava.
– Tirgosim z/s "Galiņi" dārzeņus. Tā atrodas Ogres rajona Madlienas pagastā. Viņiem ir piešķirta "zaļā karotīte", tātad ražo no pesticīdiem un nitrātiem tīru produkciju. Ļoti garšīgi tomāti un gurķi, sīpoli, sarkanās bietītes, kartupelīši, jaunie puķkāposti, tikai tirdzniecības vieta būs cita, ierastajā vietā vēl patlaban tirgoju gaļu, – konkrēto ieceri atklāj SIA "Dzelmes ID" veikala Poruka ielā 4 (tirgotavā) vadītāja Irēna Diča. – Šos piegādātājus atradām nesen, jo vietējie piedāvā produkciju par ļoti augstu cenu. Šī zemnieku saimniecība sadarbojas arī ar veikalu "RIMI" Madonā, jo produkcijas kvalitāte patiešām ir augsta.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.07.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA