Pieturoties siltam un jaukam laikam, sarosās arī lauksaimnieki, jo ir piemērots brīdis, lai gādātu govīm pārtiku ziemas mēnešiem, bet jūnija vidū Madonas rajona lauku konsultanti tikās kopīgā saietā Lubānā.
Tā mērķis bija konsultantus iepazīstināt ar savas puses interesantākajām vietām, gūt jaunas zināšanas un pieredzi, atpūsties. Lauku konsultanti viesojās kokaudzētavā "Podiņi", kā arī tikās ar Aiviekstes MSVP speciālistiem.
– Diemžēl šis bija pēdējais lauku konsultantu saiets, jo ar 1. jūliju pašvaldībās konsultantu vairs nebūs.
Tikšanās bija ļoti jauka un interesanta, jo uzzinājām daudz jaunu lietu. Bijām "Podiņos", kur uzzinājām, ka stādi tiek sūtīti arī uz ārzemēm, redzējām, ko tur audzē un cik lielās platībās. Ļoti daudz guvām arī savam darbam – kā pareizi jāaizpilda kartes un citi dokumenti, kā darbojas Eiropas maksājumu sistēma, bet, ja turpmāk konsultantu vairs nebūs, jauniegūtās zināšanas noderēs tikai sevis pilnveidošanai. Jācer, ka tomēr novadā būs kāds cilvēks, kas palīdzēs zemes īpašniekiem un lauksaimniekiem kārtot dokumentus un paskaidros, kā tas jādara, – stāsta Dzelzavas lauku attīstības speciāliste Astrīda Plotka.
Jautāta, ko pašlaik dara lauksaimnieki Dzelzavā, Astrīda Plotka skaidro: – Šobrīd aktīvi tin skābbarības ruļļus. Ja arī turpmāk laiks būs silts un sauss, noteikti sāks pļaut zāli un gatavot sienu ziemai. Bet pagasta padomes priekšsēdētājs gatavo iesniegšanai jaunu projektu.
Par nākotni nav skaidrības. Pašlaik tam, kas notiek, neredzu izskaidrojumu. Jācer, ka situācija uzlabosies un cilvēkiem būs darbs, tāpat – ka vieglāk klāsies arī zemniekiem un lauksaimniekiem.