Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Noslēdzies viens posms jauniešu dzīvē

Redakcija

Autors • 20.06.2009.

Noslēdzies viens posms jauniešu dzīvē
Burtu lielums

Ir atkal aizsteidzies viens mācību gads ar ikdienas darbu, rūpēm, veiksmēm un neveiksmēm, lielākiem vai mazākiem panākumiem.

12. jūnijs – šī diena daudzās sirdīs iešķīla kādu atmiņu un pārdzīvojumu dzirkstelīti, tāpēc, ka tā Degumnieku pamatskolā bija izlaiduma diena 9. klasei. Viņiem tas bija gandarījuma brīdis par paveikto, jo eksāmeni nokārtoti un pienācis skaistākais mirklis – izlaidums. Rīts sākās ar sauli, bet pēcpusdienā debesis sadrūma, un uznāca lietus. Tomēr tas nespēja sabojāt jauko noskaņu 12 absolventiem un viņu audzinātājai Daigai Ķeverei.

Skolas zālē virmoja ziedu aromāts, satraukums, skumjas un saviļņojums. Noslēdzies viens posms jauniešu dzīvē, bērnības laiks pagājis. Ardievu, bezrūpība! Sveika, atbildība! Skanot mūzikai, zālē ienāca devītie. Absolventus un viņu vecākus uzrunāja skolas direktore Ināra Logina, Ošupes pagasta padomes izpilddirektors Aigars Šķēls, vēlot veiksmi un lielu gribasspēku turpmākajā dzīvē.

Katram absolventam tika izsniegtas apliecības par pamatizglītības iegūšanas beigšanu, tika veltīti atzinīgi vārdi, dāvanas, daudz ziedu un pateicības.

Ziedu pušķi kā pateicība no absolventiem iegūla vecāku, skolotāju un viņu pirmo audzinātāju rokās.

Izlaiduma vakaru kuplināja 8. klase, pārstāvji no 7. klases un Degumnieku tautas nama vokālais ansamblis "Harmonija" ar skaistām dziesmām.

Vakarā pēc svinīgā pasākuma Degumnieku tautas namā bija balle, kurā par absolventu un viņu ciemiņu jautrību un labsajūtu rūpējās Gints un Marčello.
Divpadsmit Degumnieku pamatskolas absolventiem mirkļi deviņu gadu garumā zibējuši vēja spārniem.

Absolventiem – jūs droši varat atvērt plaukstas, lai dalītos savās atmiņās. Šobrīd liekas, ka esat valdnieki pār visiem Vēja mātes dēliem, ka ceļi uz brīvību vērušies, bet dzīvē viss ir citādāk.

Vienmēr būs ceļi, kas patiesi redzēt liks dzīvi, vienmēr būs ceļi, kas sauc. Viens vienīgs paliks drošs vienmēr – ceļš uz mājām. Skolotājiem – agros rītos kā cīruļa dziesma modināt steidz, skolēnu vislielākos darbus un nedarbus piedot.
Katrs skolotājs uz skolēnu sirdi pa cerību un sapņu tiltu ejam un gribam redzēt, kā dēstot vārie asni pēc gadiem baltos ziedu kausos zied!

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA,
skolas padomes priekšsēdētāja

AUTORES foto

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px