Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Grozījumi šā gada valsts budžetā

Redakcija

Autors • 20.06.2009.

Burtu lielums

Otrdien steigā pieņemtie gandrīz vai neticamie grozījumi šā gada valsts budžetā šokējuši visu Latvijas sabiedrību, jo ienākumu samazināšanos taču izjutīs katra ģimene. Šajā situācijā daudz tiek runāts par solidāro atbildību, algas tiek samazinātas gan ministriem, gan Saeimas deputātiem, bet vai Madonā tās tiks samazinātas arī komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumos, to jautāju Madonas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram un domes priekšsēdētāja vietniekam Valentīnam Rakstiņam.

Tas ir tarifa jautājums

– Atalgojuma līmenis komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumos ir ievērtēts tarifā. Ja tiek pieņemts lēmums par tarifa samazināšanu, tad tiek samazināts viss, ko iespējams samazināt, un viena no šādām pozīcijām ir darba alga. 1. jūlijā darbu sāks jaunievēlētā Madonas novada dome, un tad acīmredzot tiks skatīts arī šis jautājums, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Par galveno mērķi, manuprāt, gan nevajadzētu izvirzīt darbinieku atalgojuma samazināšanu, bet būtu jāmeklē risinājums, kā samazināt izdevumus citās pozīcijās. Šī mazināšana, kas patlaban notiek valstī un skar visas jomas, jau ir tīrā nelaime. Ar šādu mazināšanu mēs ieejam vāveres ritenī, jo pašvaldību budžetu pamatā veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Samazinoties tā apjomam, mazāk ieņēmumu ir arī pašvaldības budžetā, līdz ar to ir pilnīgi skaidrs, ka būs jāmazina vēl un tā nebeidzami, kamēr netiks attīstīta ražošana.

Cita ceļa nav

– Citādi nemaz nevar būt. Algas par 20-30 procentiem jāsamazina arī komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumos. Šis ir brīdis, kad jādomā nevis par jaunu vērienīgu projektu īstenošanu, bet gan – kā samazināt tarifus atbilstoši pensiju un algu samazinājumam. Cita ceļa, kā strādāt tieši šajā virzienā, vienkārši nav. Pretējā gadījumā iedzīvotāji tāpat nemaksās, tāpēc ir jābūt A, B un C plānam tarifu samazināšanas virzienā, – spriež Valentīns Rakstiņš. – Man ir tāds iespaids, ka daļa vēl nesaprot, kādā bedrē pašlaik esam. Arī premjera V. Dombrovska 17. jūnija paziņojums norāda uz to, ka mūs gaida divi drūmi gadi. Un nevar būt tā, ka šajā situācijā kāds uzmestu lūpu vai teiktu, ka mums tā netika solīts. Diemžēl ir jārēķinās ar reālo finansiālo situāciju valstī, tāpēc jāsamazina ne tikai valsts tēriņi. Ja tiek samazinātas pensijas, ja algas skolotājiem tiek samazinātas uz pusi, tad algu samazinājumam jābūt arī domes pārvaldē strādājošajiem, sākot ar domes priekšsēdētāja atalgojumu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px