Madonas pilsētas dome kārtējā sēdē izskatīja vairākus ar pašvaldības tirgu saistītus jautājumus – gan pašvaldības tirgus tirgotāju iesniegumu, ko bija parakstījuši 12 tirdzniecības vietu nomnieki, gan izteica atbalstu gadatirgu rīkošanai Madonā.
Tirdzniecības vietu nomnieki lūdza domi pagarināt tirdzniecības vietu nomas līgumu līdz 2009. gada 31. decembrim, saglabājot nomas maksu Ls 50 mēnesī. Iesniegumā tika lūgts arī nepieļaut SIA „Ausmupe" gadatirgu rīkošanu, jo gadatirgu rezultātā tirdzniecības vietu nomniekiem zūdot eksistences līdzekļi.
Maksu nemaina
Jautājums par tirdzniecības vietu nomas maksas lielumu pašvaldības tirgū Saules ielā 2 šogad jau tika aktualizēts otro reizi. Tas tika apspriests arī šāgada februārī, kad pašvaldības tirgu savā apsaimniekošanā atkal pārņēma dome.
Ņemot vērā, ka tirdzniecības apjomi ziemas sezonā patiešām strauji kritās, deputāti vienojās samazināt nomas maksu tirdzniecības vietām pašvaldības tirgū ar nosacījumu, ka vasarā tā būs lielāka. Pirms lēmuma pieņemšanas gan tika izteikti atšķirīgi viedokļi, un daži deputāti pat prognozēja, ka pienāks vasara un tirdzniecības vietu nomnieki droši vien lūgs domi atstāt nomas maksu tādu pašu kā ziemā.
Šī prognoze ir apstiprinājusies. Tirdzniecības vietu nomnieki maijā domei iesniedza iesniegumu ar lūgumu pagarināt šāgada februārī noslēgto nomas līgumu, nemainot panākto vienošanos.
Ņemot vērā, ka situācija valstī neuzlabojas un pirktspēja kļūst aizvien mazāka, deputāti nolēma Madonas pilsētas domes 2009. gada 26. februāra lēmumā noteikto maksas par vienas rūpniecības preču tirdzniecības kioska vietas izmantošanu pašvaldības tirgū Saules ielā 2 termiņu grozīt no šā gada 31. maija uz 31. decembri, bet tas nozīmē, ka, tāpat kā gada pirmajos mēnešos, arī turpmāk par vienu tirdzniecības vietu pašvaldības tirgū būs jāmaksā Ls 50.
Priekšlikumu noraida
Savukārt Madonas pilsētas pašvaldības tirgus tirdzniecības vietu nomnieku prasība nepieļaut gadatirgu rīkošanu tika noraidīta, jo tas ir pretrunā ar Madonas pilsētas iedzīvotāju kā pircēju interesēm. Madonas pilsētas deputāti uzsvēra, ka gadatirgi Madonā ir jārīko regulāri, iespējams, līdzīgi kā Viļānos, pat katru mēnesi, nosakot, kurā mēneša sestdienā vai svētdienā tie notiks, lai to zinātu gan tirgotāji, gan arī pircēji.
Pagaidām iniciatīvu rīkot šādus gadatirgus Madonas pilsētā ir izrādījusi SIA „Ausmupe". 8. aprīlī notika pavasara tirgus, bet 13. jūnijā – vasaras saulgriežu gadatirgus. Dome atļāva SIA „Ausmupe" organizēt vasaras saulgriežu gadatirgu Zābera ielā, noslēdzot līgumu par pašvaldības zemes izmantošanu gadatirgus organizēšanai. Domes izpilddirektoram tika uzdots izstrādāt gadatirgu organizēšanas projektu, lai precizētu kārtību, kad un kā turpmāk tiks organizēti gadatirgi Madonas pilsētā.
Kā „Staru" vakar informēja Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts, pagaidām jauni pieteikumi par gadatirgu organizēšanu nav saņemti, bet, visticamāk, nākamais gadatirgus Madonā varētu notikt pirms jaunā mācību gada sākuma. Runājot par nākotnes perspektīvu, domes izpilddirektors pieļāva, ka pašvaldība reizi gadā varētu izsludināt pieteikšanos uz gadatirgu organizēšanu Madonā. Ja interesi izrādītu vairāki pretendenti, pašvaldība varētu izvēlēties izdevīgāko un interesantāko piedāvājumu. Taču jebkurā gadījumā šaubu par to, ka Madonā gadatirgiem ir jābūt, neesot.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva