Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pēdējā rajona kausa izcīņa florbolā

Redakcija

Autors • 15.06.2009.

Pēdējā rajona kausa izcīņa florbolā
Burtu lielums

Netrūkstot aizraujošām, dinamiskām un sportiskās intrigas pārpilnām spēlēm, ir aizvadīts otrais un, objektīvu apstākļu dēļ, arī pēdējais Madonas rajona čempionāts jeb kausa izcīņa florbolā, kas 23. maijā norisinājās Kalsnavā.

Šogad sacensībām bija pieteikušās 7 komandas – „Madona 1", „Madona juniori", „Madona jaunieši", „Kalsnava", „Leģionāri" (Rēzekne), „Kalsnava Mazie" un „Kusa". Salīdzinoši nelielais komandu skaits gan neietekmēja kausa izcīņas kvalitāti. Katrā spēlē (2 x 15 min.) bija smaga cīņa no sākuma līdz beigu svilpei, un spēlētāji pat pie bezcerīga rezultāta nenolaida rokas.

Favorīti zināmi jau pirms sacensībām

Pirms sacīkstēm, aplūkojot komandu pieteikumus, bija skaidrs, ka finālā, visticamāk, spēlēs vislabāk nokomplektētās komandas – pagājušā gada Madonas rajona kausa ieguvēji „Madona 1" un „Leģionāri", kurās teju vai visi spēlētāji ir guvuši Latvijas čempionāta virslīgas vai 1. līgas rūdījumu. Savukārt cīņa par bronzu norisināsies starp „Madonas junioriem" (daži 1. līgas un U-16 spēlētāji) un „Kalsnavu" (pieredzējuši 2. līgas spēlētāji). Komandu spēle apakšgrupās liecināja, ka viss arī notiek pēc šī scenārija. Favorīti pārliecinoši tika galā ar saviem pretiniekiem, vienīgi „Leģionāri" gandrīz paklupa pret „Madonas junioriem", sīvā cīņā tikai spēles beigās izraujot uzvaru ar 5 : 4. Tiesa, jau apakšgrupas spēlēs varēja manīt, ka „Madonas 1" spēlētājiem atsevišķās epizodēs trūkst motivācijas un koncentrācijas. Vēlme izcelties ar skaistām saspēlēm un kombinācijām, kuru mērķis – raidīt bumbiņu gandrīz tukšos vārtos, dominēja pār vēlmi cīnīties par katru vārtu guvumu. Šī iemesla dēļ atsevišķu spēļu ievadā madoniešiem radās grūtības ar vārtu gūšanu; protams, kad maisam gals bija vaļā, tad arī bumbiņas pretinieku vārtos sabira atliku likām.

Čempionāta lielākais pārsteigums

Cīņas abās apakšgrupās noslēdzās ar likumsakarīgu rezultātu, un abu grupu pirmās vietas ieguvējai komandai pusfinālā bija jātiekas ar otras grupas otrās vietas ieguvēju – „Madonai 1" ar „Madonas junioriem" un „Leģionāriem" ar „Kalsnavu". Šķiet, uzvarētāji katrā pārī bija zināmi jau pirms spēles sākuma, taču sports bieži vien ir neprognozējams un, kaut arī kāda no komandām uz papīra izskatās stiprāka, ne vienmēr izdodas savu pārākumu pārvērst labvēlīgā rezultātā.

Junioru apņēmība un disciplinētā spēle jau no pirmās svilpes liecināja, ka tā viņiem ir principa lieta. Daļēji šī arī bija paaudžu cīņa, jo vienā pusē – tie, kas pirms aptuveni desmit gadiem lika pamatus florbolam Madonā, bet otrā pusē – jaunie spēlētāji, kam florbola attīstība būs jāturpina. Objektīvi raugoties, abu komandu sastāvu nebija iespējams salīdzināt – ilggadēji virslīgas un 1. līgas spēlētāji, kas ar florbolu nodarbojas jau desmit gadu, ar divām labi nokomplektētām maiņām pret dažiem, taču labiem 1. līgas spēlētājiem un perspektīviem U-16 čempionāta dalībniekiem (komanda spēja nokomplektēt tikai pusotru maiņu). Lietot salīdzinājumu par cīņu starp Dāvidu un Goliātu te būtu vietā.

Tomēr ar rezultātu 4 : 3 fināla cienīgā saspringtā spēlē uzvarēt bija lemts tieši junioriem. Tā pamatā bija vairāki faktori. Kā pirmais noteikti jāmin junioru disciplinētā spēle un ciešā pretinieku segšana, tādējādi „Madonai 1" tika atņemts viens no tās trumpjiem – ātras, precīzas saspēles pretinieka zonā. Otrkārt, pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā. Daudzus bīstamus metienus aizsargi bloķēja vai arī centās nepieļaut metiena izdarīšanu. Treškārt, favorīti nenovērtēja pretinieku un par to samaksāja. Paviršības savā zonā, kā arī nevajadzīgi noraidījumi ļāva junioriem rezultatīvi izmantot tās nedaudzās iespējas, kas spēles gaitā radās.

Fināli neizteiksmīgi

Otrajā pusfinālā pārsteigumi nesekoja – „Leģionāri" nebūt ne vieglā spēlē uzveica „Kalsnavu" ar rezultātu 6 : 2, un komandas varēja gatavoties cīņai par medaļām. Diemžēl spēles, kuras būtu čempionāta fināla cienīgas, komandas jau bija nospēlējušas. „Kalsnava", kam pēc maza atelpas brīža bija jāsaņemas spēlei par bronzu, vairs nespēja izrādīt pretestību „Madonai 1", un rezultāts – 8 : 1. Savukārt „Leģionāri" viegli izrēķinājās ar „Madonas junioriem", kas visus spēkus un emocijas bija atdevuši cīņā ar saviem „audzinātājiem". Fināla rezultāts – 12 : 3, un rēzeknieši pelnīti izcīnīja Madonas rajona kausu, lai gan juniorus var gandarīt doma, ka Madonas rajonā viņi tomēr ir labākie.

Par sacensību labāko vārtsargu tika atzīts Valdis Jukna („Leģionāri"), bet par vērtīgāko spēlētāju – Gatis Gailums („Madona 1").

Sacensību uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji saņēma Madonas rajona padomes medaļas, kausus, diplomus un piemiņas veltes, par ko paldies Madonas rajona padomei un sporta darba organizatoram Mārim Gailumam.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

MĀRA GAILUMA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px