Pagājušā gada Madonas pilsētas domes rīkotā konkursa "Posies, Madona!" rezultātu paziņošana un laureātu nominēšana notika jaunās sporta halles atklāšanas svētku gaisotnē 29. maijā un mazliet neierastākā – sportiskā – atmosfērā.
Konkursa "Posies, Madona!" žūrijas komisijas priekšsēdētājs – Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Āris Vilšķērsts – uzrunā atcerējās pagājušā gada vasaru: – Vērtēšana vedās grūti, jo sakoptu īpašumu pilsētā ir daudz. Lai neapvainojas pārējie, kas arī ir ieguldījuši lielu darbu savas mājas apkārtnes sakopšanā.
2008. gada konkursa komisijā iesaistījās arī tolaik pilsētas galvenais arhitekts Jānis Liepiņš, kas piebilda: – Vienmēr bijis patīkami izbraukt savas pilsētas ielās un redzēt ko jaunu.
Viņaprāt, Madonā izvērtusies laba tradīcija, ka sakoptāko namīpašumu saimniekus sapulcina kādā no pilsētas jaunatklātajiem objektiem. Sakoptības konkursa laureātu godināšana notikusi gan rekonstruētajā kultūras namā, gan šogad – jaunatvērtajā sporta centrā.
Madona ir zaļa pilsēta, un kļūt arvien sakoptākai tai palīdz arī māju saimnieki, kam patīk skaista vide – zaļš, nopļauts mauriņš, ziedošas puķes, dekoratīvi stādījumi, iekoptas atpūtas vietas, akmeņdārzi un ziedoši balkoni.
Konkursa laureāti tika noteikti un sveikti vairākās nominācijās. Sakoptākā uzņēmuma nominācija tika piešķirta uzņēmumam "AVEMTP" Cesvaines ielā 30 un "Parka kafejnīcai" Gaujas ielā 33.
Sakoptāko iestāžu grupā tika nosaukta policijas ēkas apkārtne Avotu ielā 8 un Madonas pilsētas 2. vidusskola Skolas ielā 10.
Sakoptākā daudzdzīvokļu māja – nams Rīgas ielā 17a (vecākais Dimitrijs Volkovs). Tika pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu pilsētas sakoptības veicināšanā, ko saņēma Kalna ielā 41 dzīvojošais Andrejs Apinis.
Sakoptākās individuālās mājas – Jāņa Brieža īpašums M. Saules ielā 12, Andreja Seržāna īpašums Lazdonas ielā 27, Ilgas Ilvijas Auziņas īpašums Gaujas ielā 16, Egona Strumpes māja Vestienas ielā 11 un Jāņa Toma īpašums Rīgas ielā 29b. Par labāko ēkas un teritorijas apgaismojumu tika sveikts viesnīcas "Jānis" pārvaldnieks Jānis Vilciņš, bet par košāko gaisa dārzu pateicība tika Vijtautam Balodim (Rūpniecības ielā 18a).
Laureātus sveica ar uzņēmumu – konkursa vērtētāju un atbalstītāju – sarūpētajām dāvanām. Tās bija sagādājuši dārzniecības "Puķu sēta" saimnieki Inita un Jānis Zepi, veikala "Elīza" saimnieki Iveta un Viktors Laškovi, Hipotēku bankas Madonas filiāle, ko pārstāvēja tās vadītāja Rūta Prostakova, AAS "Balta" reģiona centra "Vidzeme" vadītāja Aija Eglīte un Madonas nodaļas vadītāja Velga Gruzniņa, SIA "Henis". Henrihs Circāns balvu fondu ir bagātinājis gan ar piknika groziem, gan ar firmas BOSCH dārza tehniku.
Līdz ar nosauktajiem pagājušā gada konkursa žūrijā piedalījās arī dārzniece Gita Lutce, domes deputāte Daiga Elga Ābola, arhitekti Silvija Šīre un Jānis Liepiņš, puķu draugu kluba pārstāve Gunta Zeltiņa un domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa.
Ne jau konkurss vien ir tas, kas liek kopt savu namu apkārtni, tomēr pie tik daudzām mājām redz plāksnīti ar uzrakstu "Jūsu māja dara pilsētu skaistāku".
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto