Gads paskrējis kā nemanot, un atkal klāt Madonas rajona (pirmajā kārtā – vēl rajona) atklātais čempionāts šaušanā ar gludstobru ieročiem. Sacensību vieta nav mainīta, un tā Praulienas pagasta „Paleju" saimnieku mieru vēl maija aizpagājušās sestdienas rītā apducināja daudzu automobiļu rūkoņa. Nepārspīlējot – daudzu, jo, tāpat kā iepriekšējos gados, uz čempionāta pirmo kārtu „Paleju" šautuvē sapulcējās viskuplākais skaits sportistu. Bija ieradušies piecdesmit divi dalībnieki.
Jāteic, ka sekmīgai sacensību norisei pie tik liela dalībnieku pulka darba disciplīnai jābūt perfektai, lai pietiktu ar dienas gaismu. Tālab sacensību galvenais tiesnesis Andris Ivanovs vīrus un jaunekļus nostādīja ierindā, kā paredzēts, tieši pulksten deviņos. Vispārēja informācija, visstingrākais atgādinājums par drošību visās vietās un visu sacensību laiku, gan ugunslīnijās, gan ieročus pārnēsājot, un tad pirmie ieņēma vietas šautuvēs.
Kanonāde visas dienas garumā. Pēcpusdienā autolaukums jau palika tukšāks, jo tie, kas visus vingrinājumus izpildījuši un pēc gūtajiem rezultātiem sapratuši, ka šoreiz uz goda pjedestāla nestāvēs, pamazām bija devušies mājup.
Un tā – nu jau visiem labi pazīstamā lielā, dzeltenā lapa jau uz ziņojumu dēļa – ar pirmajiem rezultātiem. Sākam ar vīriem, kas ganījuši skrejošo ruksi. Labākais rezultāts – Jānim Volkovam, otrajā vietā – Vilnis Jaunzems, bet trešo labāko rezultātu guvis Tālis Zalva.
Jauniešiem pirmā vieta, šaujot pa skrejošo cūkas siluetu, – komandas „Cirši" sportistam Uldim Cirsim, otrā vieta – Rūdolfam Eglītim, trešā – Edgaram Valpēteram.
Sportinga disciplīnā nepārspēts mūsu Oskars Īvāns – viņš pirmais. Otrajā vietā ierindojās Jānis Irbe, bet trešajā – Edgars Šķēle.
Jaunieši vietas sportingā sadalīja šādi: Edgars Valpēters, Emīls Kuprovskis un Dāvis Zaube.
Apskats par rezultātiem amerikāņu trapā vīriem atkal jāsāk ar Oskaru Īvānu. Viņš – pirmais. Otrais – Vilnis Zvirgzdiņš, trešajā vietā – Ainārs Kuprovskis.
Jauniešiem šajā disciplīnā kā pirmais atkal ērglēnietis Uldis Cirsis, otrais – Dairis Neilands, trešais – Dmitrijs Romanovs.
Kad individuālais veikums saskaitīts, varam pavilkt svītru arī komandām. Tiesa, vēl nenosaucot konkrēti, virsraksts jau ir pavēstījis par kaimiņu uzvaru. Tātad Madonas rajona atklātajā čempionātā šaušanā uzvarējusi gulbeniešu komanda – Vilnis Zvirgzdiņš, Juris Prokofjevs un Dairis Neilands.
Otrā vieta – komandai „Cirši" (Armands un Uldis Cirši un Aivars Zaube), bet trešā vieta – komandai no Līvāniem (Edgars Valpēters, Juris Valpēters un Arnolds Ivdris).
Nobeidzot šo apskatu, nevar nepiebilst, ka sporta pasākumu, tāpat kā visu citu, organizēšanā nekas jau nav mainījies uz labo pusi. Gluži otrādi, sakarā ar bedri, kurā esam nu jau visi, kaut ko noorganizēt bez sponsoriem ir faktiski ļoti grūti, ja ne pat neiespējami. Tādēļ sacensību organizētāji izsaka lielu pateicību saviem atbalstītājiem – Madonas rajona padomei, Madonas pilsētas domei, „Bauskas Zemgaļiem" un jo īpaši „Unisportam" Ivara Petzāla personā.
Tas arī šoreiz viss. Sportisti stobrus jau izbirstējuši, droši vien trenējas čempionāta otrajai kārtai, kas notiks 11. jūlijā.
Fotografēja, pulveri ostīja un beigās aprakstīja OĻĢERTS SKUJA