Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Varakļānu novada domē ievēlētie deputāti

Redakcija

Autors • 08.06.2009.

Burtu lielums

Vēlētāju apvienība „Vienoti novadam" (alfabēta secībā): Jānis Erels, Māris Justs, Ilga Mestere, Gunārs Puntužs, Anita Saleniece, Jānis Siliņš.
Vēlētāju apvienība „Kopā savam novadam": Jānis Bārbals, Jānis Vēvers, Kārlis Zeimuls, Ieva Zepa.
Vēlētāju apvienība „Savam novadam": Gunārs Gabrišs, Sandra Gritāne, Modra Vilkauša.

Darbosimies kopīgi arī turpmāk

VARAKĻĀNU novada domes vēlēšanās pavisam piedalījušies 1785 jeb 57,86 procenti balsstiesīgo vēlētāju, bet Eiroparlamenta vēlēšanās – par 68 vēlētājiem mazāk – 1717.

Vislielāko vēlētāju atbalstu saņēmis vēlētāju apvienības „Vienoti novadam" saraksts, par ko nobalsojuši 820 jeb 45,99 procenti vēlētāju. Par vēlētāju apvienības „Kopā savam novadam" sarakstu nobalsojuši 510 jeb 28,60 procenti vēlētāju, savukārt 413 jeb 23,16 procenti savas balsis atdevuši par sarakstu „Savam novadam".
– Kā bija jānotiek, tā ir noticis, un to rezultātu mēs tagad redzam. Manuprāt, vēlēšanas ir ļoti laba iespēja pārliecināties, kā iedzīvotāji vērtē tos darbus, kas ir darīti. Es principā ar rezultātiem esmu apmierināts, – „Staram" atzīst saraksta „Vienoti novadam" līderis, līdzšinējais Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs. – Tuvākajā laikā būs jānāk kopā un jādomā par to, kā strādāsim tālāk, jo mums Varakļānos darba sākšana jaunajā sastāvā sakrīt ar jaunā novada veidošanu, un līdz ar to arī visa darbība būs citādāka, tāpēc ir laikus jāsāk darboties. Es jau domāju, ka mazajos novados nekāda pozīcija un opozīcija neveidosies, bet loģiski izspriedīsim, kā varētu kopīgi strādāt un attīstīties, un kopā visi arī strādāsim. Kas attiecas uz vēlētāju aktivitāti – vairāk nekā puse uz vēlēšanām ieradās, taču, manuprāt, varēja būt vēl aktīvāki.

– Vienmēr jau visi cer uz labākiem rezultātiem, bet es domāju, ka mūsu sarakstam vēlēšanās veicās labi. Mūsu pluss ir tas, ka ievēlētie deputāti pārstāv gan Varakļānus, gan Murmastieni, gan arī Varakļānu pilsētu, – uzsver saraksta „Kopā savam novadam" pārstāvis, Varakļānu pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Bārbals un smaidot piebilst, ka vispirms gan esot jātiek galā ar kārtējiem darbiem un tad jau varēs ķerties klāt arī „lielajai politikai". Par vēlētāju atsaucību precīzu ziņu viņam gan neesot, bet to, ka Varakļānu pagasta ļaudis sēdētu mājās un viņiem neinteresētu nākotne, gan nevarot teikt.

– Ar rezultātu esam apmierināti, tā arī varēja gaidīt, – atzīst arī līdzšinējā Murmastienes pagasta padomes priekšsēdētāja Modra Vilkauša, kas vēlētāju apvienības „Savam novadam" sarakstā kandidēja ar pirmo numuru. – Arī secība mūsu sarakstā īpaši nav mainījusies – vienīgi trešais numurs samainījies ar ceturto. Murmastienes pagasts Varakļānu novadā ir pats mazākais, un man ir gandarījums, ka tomēr esam ieguvuši savu pārstāvniecību jaunajā novadā, lai gan, protams, gribētos, lai jaunajā domē murmastēnieši būtu vairāk pārstāvēti.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px