DZELZAVAS pagastā zemnieki jau gatavojas pļaut zāli un tīt ruļļos, bet vislielākais prieks ir par lietu. Stāsta lauku attīstības speciāliste Astrīda Plotka:
– Pagasta iedzīvotāji pamazām jau sāk gatavot ziemas barību lopiem. Sienu vēl nevāc, bet tin skābbarības ruļļus. Pēc karstajām dienām, kas mūs lutināja, veldze apsētajiem dārziem un graudaugiem ir lietus. Tikko sējumi bija izlīduši no zemes, nevarēja saprast, kas ar tiem notiks tālāk, jo zemei pietrūka mitruma. Cilvēki strādā un darbojas, lai koptu savus laukus. Lai būtu labs rezultāts, ir nepieciešams smags darbs. Jautāta, vai arī dzelzavieši piedalīsies lauksaimnieku konkursā "Sējējs 2009", Astrīda Plotka skaidro, ka šogad neiesaistīsies, kaut gan darbi tiek darīti, tie vēl nav paredzēti novērtēšanai.
– Šobrīd ir sarežģīta situācija valstī, tāpēc vispirms tiek domāts par pārtikas nodrošināšanu sev un ģimenei. Diemžēl citām aktivitātēm nepietiek laika. Iespējams, ka jau nākamgad arī kāds no dzelzaviešiem iesaistīsies lauksaimnieku konkursā "Sējējs", – uzsver Astrīda Plotka.
Autore: AGRITA NUSBAUMA