Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Starti kopā ar Raimondu Bergmani

Redakcija

Autors • 03.06.2009.

Starti kopā ar Raimondu Bergmani
Burtu lielums

Otro gadu, pateicoties Madonas rajona padomes atbalstītajiem projektiem, mācību gada nogali Meirānu Kalpaka pamatskola varēja organizēt neprastāk, kopā ar spēkavīru Raimondu Bergmani.

28. maija rītā pulcējāmies ikgadējā pasākumā „Gada skolēns", kur tika uzteikti šajā mācību gadā labākie, aktīvākie, kā arī nominēts Gada skolēns. Šogad par Gada skolēnu tika atzīta 8. klases skolniece, skolas prezidente Dana Bidiņa. Pēc tam sekoja skolēnu tikšanās ar Latvijas spēkavīru Raimondu Bergmani. Tie tik bija olimpiskie starti! Skrējām minimaratonu, 30 metru sprintu, lēcām tālumā, metām zābaku, pārvarējām šķēršļu joslu, bijām mērnieki un svarcēlāji, izpildījām soda metienus, piedalījāmies komandu spēlēs – tautas bumbā un volejbolā, cīnījāmies olu kaujās, jautrajās stafetēs. Volejbola sacensībās par tiesnesi strādāja Baltijas Shenker līgas DU-„Ezerzeme" spēlētājs Edgars Točs. Tomēr visinteresantākā disciplīna izrādījās virves vilkšana. Tajā daudziem uzvarēt palīdzēja spēkavīrs. Par savu uzvaru visvairāk priecājās mazie pirmsskolēni „Kāpēcīši". Astoņus kāpēcīšus Raimondam Bergmanim uzvarēt neizdevās. Visu dienu meirāniešiem bija iespēja izlēkāties piepūšamajā pilsētiņā. Skolēni uzzināja daudz jauna par Raimonda Bergmaņa sportiskajām gaitām, iespējams, kādam spēkavīrs kļūs par paraugu un iedvesmas avotu savu dzīvi saistīt ar sportu.

Iestājoties tumsiņai, skolēni kopā ar skolotājiem devās nakts pārgājienā. Tā garums sasniedza 7 km. Kontrolpunktos komandas gaidīja dažādi pārbaudījumi – komandas saliedētības, ātruma, izturības pārbaude, makšķerēšana, šaušana mērķī. Atgriežoties skolā, pie ugunskura gaidīja mūzikas skolotāja un karsta tēja. Nakts pagāja, guļot teltī, guļot skolā (citi šo nakti pavadīja nomodā), lai otrā rītā celtos spirgti un atpūtušies. Tad tika saņemtas liecības, piemiņas balvas ar Raimonda Bergmaņa autogrāfu un baudīta torte „Esi sveicināta, vasara!".

Par to, ka šāds pasākums varēja notikt, sakām paldies Madonas rajona padomei un Meirānu Kalpaka pamatskolas lieldraugiem. Šogad esam pateicīgi piemājas saimniecībai „Rozas" un Jānim Solzemniekam, skaistuma salonam „Rozes ziedā" un Inai Bidiņai, skaistuma salonam „Viktorija" un Ingai Aizsilniecei, akmeņu parkam „Vaidavas" un Vilnim Strautiņam, z/s „Bļodāri" un Inesei Ķeverei, SIA „Velga" un Velgai Guļbinovai, kā arī visu skolēnu vecākiem par atbalstu pasākuma norisē.

Autore: DACE MEŽSARGA,
Meirānu Kalpaka pamatskolas
direktores vietniece audzināšanas darbā

Foto no pasākuma arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px