Ērgļu arodvidusskolā maija sākums bija aizraujoši saviļņojošs. Laikā no 11. līdz 15. maijam šeit risinājās trīs gadus ilgušā Eiropas Savienības Comenius projekta „Dzīvot vai patērēt" noslēguma aktivitātes.
Projekta laikā tā dalībvalstīs – Spānijā, Austrijā un Polijā – viesojās divpadsmit mūsu skolas izglītojamie. Jaunieši pētīja patērētāju paradumus, dažādu valstu kultūras un mentalitātes atšķirības, viesojās pilsētu domēs un patērētāju tiesību aģentūrās; Polijā uzņēma filmu par dažādu pārdevēju attieksmi pret pircējiem. Lai bez starpgadījumiem pārvietotos pa Eiropu un spētu komunicēt ar vienaudžiem, nācās pilnībā saprast, kāpēc ir nepieciešamas svešvalodas zināšanas.
Noslēguma laikā iepazīstinājām kolēģus un audzēkņus ar paveikto, viesus – ar skolu, Ērgļiem, pabijām Siguldā, Cēsīs, Morē, Rakšos, pie Baltās kāpas, Minhauzena muzejā.
Visvairāk viesiem patika mūsu skaistais pavasaris ar tā zaļumu, pieneņu dzeltenumu, ķiršu ziedu baltumu un dažādo košo koku zaļumu.
Mūsu jauniešu pārdomas par iespaidiem projektā:
Viesmīlības pakalpojumu 2. kursa izglītojamais Māris Gredzens: „Šajā sadarbībā ar citu skolu un valstu audzēkņiem es ieguvu jaunus draugus un jaunu pieredzi par citu valstu iedzīvotājiem. Piedaloties dažādās ekskursijās pa Latviju, es iepazinu daudz jaunu skaistu un neatkārtojamu vietu, kādu nav citās zemēs. Šie atklājumi vedina domāt, ka Latviju negribas atstāt, jo vēl tik daudz ir jāuzzina un jāredz tepat."
Viesmīlības pakalpojumu 3. kursa izglītojamā Inese Stroža: „Bija jauki atkal sastapt spāņu meitenes, ar kurām sadraudzējāmies, esot Spānijā. Protams, bija prieks, ka varējām iegūt vēl jaunus draugus – poļu zēnus un meitenes. Jau pirmajā vakarā kopā smējāmies un runājāmies. Arī turpmāk pavadītais laiks bija ļoti jauks. Lielu prieku sagādāja tas, ka ārzemju viesiem patika zaļā Latvija, tik lielu sajūsmu vēl nebiju redzējusi. Visspilgtākais, manā skatījumā, bija ceturtdienas atvadu pasākums un diskotēka. Nu ne tikai latviešu jaunieši māk izklaidēties, bet arī poļu un spāņu. Arī mūsu viesi atvadu pasākumu atzina par pašu spilgtāko un jautrāko, pie mums esot vēl labāk nekā mājās.
Varu teikt paldies mūsu skolas pedagogiem, kas uzrakstīja šo projektu un mūs tajā iesaistīja, dodot iespēju sastapt un sadraudzēties ar ārzemju jauniešiem."
Autore: INESE ZLAUGOTNE,
SARMĪTE BLŪMA,
projekta koordinatores
Foto no arodvidusskolas arhīva