Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Izlaidums Madonas mūzikas skolā

Redakcija

Autors • 30.05.2009.

Izlaidums Madonas mūzikas skolā
Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā, ceriņu smaržas apreibināti, ar skolas jauniešu pūtēju orķestra skaņām Madonas kul tūras nama zālē ienāca Madonas mūzikas skolas absolventi.

Par to, ka 27 absolventi ir sasnieguši Madonas „mūzikas kalna" virsotni, liecināja izsniegtās skolas beigšanas apliecības 11 madoniešiem un 16 no laukiem nākošajiem.

Šogad skolas beidzēji pārstāvēja trīs galvenās izglītības programmas: taustiņinstrumentu spēli (klavierspēli – 8, akordeona spēli); stīgu instrumentu spēli (vijoļspēli – 3, kokles spēli – 1); pūšaminstrumentu spēli (flautas spēli – 4, klarnetes spēli – 2, saksofona spēli – 1, trompetes spēli – 5, eifonija spēli – 1).

Starp absolventiem 6 bija teicamnieces – izcilnieces. Divas skolotāja Andreja Cepīša audzēknes: Sandra Jāņekalne (klarnete), Baiba Tilhena (saksofons). Pēdējos gados abas audzēknes ir spoži pārstāvējušas skolu valsts konkursos Rīgā gan individuāli, gan ansambļu spēlē. Aktīvi piedalījušās skolas un pilsētas pūtēju orķestru darbā.

Skolotājas Līgas Cepītes klavierspēles klases absolvente Sandija Veipa kā jaunā atskaņotājmāksliniece spilgti apliecinājusi savu varēšanu ne tikai pašmāju konkursos, bet aizkustinājusi publiku arī Slovākijā. Izlaidumā Sandija atskaņoja J. Haidna „Re mažora klavierkoncerta" 1. daļu skolas kamerorķestra pavadījumā un virtuozo A. Hačaturjana „Tokātu", ko visā krāšņumā ļāva izjust jaunais flīģelis.

Teicamniece, vijoles klases absolvente Zane Ozolniece (skolotāja Inese Freija) ieguvusi lielu koncertpieredzi kā vijolnieku dueta un kamerorķestra aktīva dalībniece.

Flautas spēles klases absolventes – Lība Viļčevska un Anda Zviedre (skolotājs Artūrs Grandāns) – atsaucīgi piedalījušās skolas rīkotajos koncertos.

Atzinību pelnījis skolotājs Arturs Kloppe, kas rosinājis savu audzēkni – eifonija klases absolventu Uldi Pujātu – izvēlēties mūziķa profesiju un mērķtiecīgi gatavo viņu iestājeksāmenam Rēzeknes mūzikas vidusskolā.

Ir notikusi jauno audzēkņu uzņemšana nākamajam – 2009./2010. – mācību gadam. Vēl dažas vietas ir brīvas, aicinām vecākus nevilcināties un nenokavēt pieteikšanos!

Autore: INGRĪDA GAILĪTE,
Madonas mūzikas skolas
direktora vietniece

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px