Šodien notiks starptautiska konference „Administratīvi teritoriālā reforma Baltijas valstīs, Latvijā un Madonas rajonā".
Konferenci atklās Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Konferences turpinājumā ar prezentāciju „Madonas rajons šodien" uzstāsies Madonas rajona padomes izpilddirektore Ruta Klodāne. Ar administratīvi teritoriālās reformas vēsturi konferences dalībniekus iepazīstinās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Pašvaldību attīstības departamenta Pašvaldību attīstības nodaļas vadītājs Arnis Šults, bet par teritoriālās reformas mērķi un lomu valsts attīstībā runās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Pašvaldību attīstības departamenta Pašvaldību darbības analīzes un metodoloģijas nodaļas vecākā referente Veronika Jurča.
Teritoriālās reformas vēstures līkločus Madonas rajonā aplūkos Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja kultūrvēstures nodaļas vadītāja Brigita Balode, bet par pašreizējo administratīvi teritoriālo reformu mūsu rajonā informēs Madonas rajona padomes ekonomists Jānis Melnups. Problēmas un to risinājumus, kas būs saistīti ar pašvaldībām pēcreformas apstākļos, atklās Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis.
Starptautisku pieskaņu konferencei piešķirs Kehnas pagasta vecākā un Raplas apriņķa pašvaldību apvienības vecākā Kalle Toomet, kā arī Anikšču rajona pašvaldības administrācijas direktora Vilius Juodelis dotais ieskats Igaunijas un Lietuvas teritoriālajās reformās. Savukārt par reformas praktisko pusi mūsu rajonā konferences dalībniekiem stāstīs Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis un Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs. Konferences noslēgumā būs jautājumu un diskusiju daļa.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS