Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Labklājības ministra iepazīšanās vizīte

Redakcija

Autors • 19.05.2009.

Labklājības ministra iepazīšanās vizīte
Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā reģionālajā vizītē Madonā un Lubānas novadā, lai iepazītos ar situāciju Labklājības ministrijas padotības iestādēs, bija ieradies labklājības ministrs Uldis Augulis, kā arī ministrijas valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs.

Ministrs vizītes laikā apmeklēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Madonas filiāli, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Madonas nodaļu un sociālās aprūpes centru (SAC) „Lubāna".

Piespiedu brīvdienas

NVA Madonas filiāles vadītāja Lidija Kraukle norādīja, ka ministrs, apmeklējot NVA filiāli, vēlējies ne tikai iepazīties ar filiāles darbu, bet arī pārrunāt aktuālos jautājumus, no kuriem lielākā daļa nav sevišķi patīkami.

– Runājām par pašreizējo situāciju, kā arī par to, ka NVA darbinieki līdzekļu taupīšanas nolūkos būs spiesti doties bezalgas atvaļinājumā. Tā varētu būt viena vai vairākas dienas mēnesī, kad NVA darbinieki nestrādās visā valstī. Protams, tas nebūs patīkami, jo var gadīties, ka cilvēks ierodas, bet durvis slēgtas. Šajā jautājumā daļai filiāļu vadītāju domas dalās. Vieni, tajā skaitā es, uzskata, ka filiāli nevajadzētu slēgt un vismaz kādam darbiniekam ir jābūt uz vietas, lai var ar klientiem strādāt.

Otra problēma, ko ar ministru pārrunājām, ir budžets. Kā zināms, valsts budžetā ienāk krietni mazāk līdzekļu, nekā bija plānots, un līdz ar to līdzfinansējuma trūkuma dēļ ir apdraudēta Eiropas Sociālā fonda līdzekļu apguve. Ministrs arī prognozē, ka smags posms – rudens, kad beigsies pabalsti, – mums vēl tikai priekšā. Mēs par to sākām uztraukties jau decembrī, kad strauji pieauga bezdarbnieku skaits. Daļa bezdarbnieku pabalstu saņem vien 4 mēnešus, viņiem pabalsts jau ir izmaksāts, un šobrīd situācija ir smaga, – sacīja Lidija Kraukle.

NVA Madonas filiāles vadītājas vietniece Lilita Pavloviča pastāstīja, ka ministru interesējusi arī Madonas filiāles darbība un darbinieku viedoklis par izmaksu samazinājumu.

– Par filiāļu slēgšanu un darbinieku atlaišanu patlaban spriests netiek, jo bezdarbnieku skaits valstī tikai pieaug. Protams, Madonas filiālē nav tādu bezdarbnieku rindu kā Rīgā vai Ogrē, taču arī mums darba apjoms ir liels, – atzina Lilita Pavloviča.

Vairāk lassiet laikrakstā STARS 19.05.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px