9. maijā visi tika aicināti uz jaunās sezonas atklāšanu Kalsnavas arborētumā, kas sakrita ar egļu ziedēšanu.
Lielākā daļa apmeklētāju arborētumā ciemojās pirmo reizi un bija patiesi pārsteigti, ieraugot egļu dažādo ziedēšanas skaistumu, pasmaržojot magnolijas smaržu.
Pasākumu kuplināja pašmāju pašdarbnieki – dāmu deju grupa "Magnolijas" – un viesi – sieviešu koris "Jūsma" no Mētrienas un folkloras grupa no Madonas.
Katram bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās. Bērnus īpaši aizrāva "Čiekuru pārvērtības", kur no gādīgā ezīša sarūpētiem dažādiem egļu un priežu čiekuriem varēja izveidot interesantas lietas – čiekuru piramīdas, glezniņas, mājas un pat dinozaurus. Meža mātes garderobē – spilgti un krāšņi meža iemītnieku, augu un sēņu tērpi. Mušmire savu sārti punktoto cepuri zibināt zibināja pēc lietus, kas tika "ieplānots" pasākuma ietvaros paredzētās ekskursijas laikā, kura notika, neraugoties uz dabas untumiem. Pavasara sengaidītais lietus nebija par šķērsli, lai vēlāk izbaudītu arī folkloras grupas priekšnesumu. Sildīja ne tikai tautasdziesmas, bet arī dejas nosalušākajiem un lustīgākajiem arborētuma apmeklētājiem.
Visas dienas garumā varēja aplūkot Kalsnavas pinējas Elzas Galviņas pinumus un Ērgļu audēju rokdarbus (vadītāja Sandra Lauberte).
Pasākuma noslēgumā kā punkts uz "i" bija loterija, un daudzi stādiņi iestādīšanai atrada jaunus dārzus gan tepat Kalsnavā, gan aizceļoja uz citām vietām.
Autore: VINETA VORSLOVA
AUTORES foto