Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Dziedāšanas un kopā būšanas prieks

Redakcija

Autors • 16.05.2009.

Dziedāšanas un kopā būšanas prieks
Burtu lielums

9. maijā Degumnieku tautas namā sapulcējušās vokālā ansambļa "Harmonija" meitenes, kā jau pavasarī klājas, bija uzziedējušas kā apburošas puķes. Dziedātāju sirds ir tik mainīga un tik atvērta emocijām.

Tieši pirms pieciem gadiem sanāca kopā dziesmu mīlošas meitenes, ieskanējās Inetas Strodes klavieru taustiņi, un piedzima dziesma. Kopš tā brīža pieci gadi kopā ar dziesmu ir aiztecējuši. Kāds šis laiks ir bijis, varējām uzzināt, ieklausoties ansambļa "Harmonija" dziesmās piecu gadu jubilejas koncertā "Man gribētos vārdus pasacīt, lai kādu sasildīt varu".

– Ansamblim pieci gadi ir bijis nozīmīgs posms, kas ir tā vērts, lai atskatītos uz paveikto un piedzīvoto, kā arī kaltu plānus nākotnei. Šie gadi ansambļa radošajā darbībā – arī dažādām pārmaiņām bagāts laiks. Pa šo laiku sakrātas biezas nošu mapes. Regulārs darbs, uzdrīkstēšanās un savu reizi laimīgs gadījums ir palīdzējis kolektīvam kļūt tādam, kāds tas ir šobrīd, – teic vokālā ansambļa "Harmonija"' vadītāja Ineta Strode.

Koncertā tika dziedātas mīļas Raimonda Paula un citu komponistu dziesmas, kas iekļautas ansambļa repertuārā. Dziedātājas parādīja skatītājiem, ka viņas ir iemācījušās spēlēt daudz dažādu instrumentu un arī dejot līnijdejas.

Svētku vakarā ģitāru spēlēja brāļi Artūrs un Guntars Pleši, kam muzicēšana jau ielikta šūpulī.

Koncerta starplaikā skatītājus izklaidēja uzvedums "Īsa pamācība mīlēšanā", bet vokālo ansambli jubilejā sveikt un apdziedāt bija ieradušies pašdarbnieki no amatierteātra "Cits modelis" Ilzes Melngailes vadībā.

Ansamblī visas dalībnieces ir māmiņas, un tas bija aizkustinoši, kad koncertā ar dziesmu un pavasara ziediņiem savas mammas sveica dziedātāju bērni. Pēc tam dalībnieces svinīgi sveica savas māmiņas, vecmāmiņas un krustmāmiņas.

Ansambļa jubilejas koncerts nepilnu divu stundu garumā skatītāju pilnajai zālei sagādāja patīkamus mirkļus, jo ne visi varēja iedomāties, ka programma būs tik daudzveidīga un pārsteigumiem bagāta. Zālē skanēja aplausi, bija redzamas smaidīgas sejas, un emocijas pēc šī koncerta virmos vēl ilgi.

Šis vakars tika veltīts dziesmai, un tā skanēja par prieku sev, par prieku apmeklētājiem, par prieku saviem bērniem, māmiņām un vecmāmiņām. Pēc koncerta mums, ansambļa dalībniecēm, sejās bija gandarījums par šo svētku brīdi, ko bijām sagādājušas sev un daudziem skatītājiem. – Ieguldītais mīlestības darbs ir tā vērts, – apgalvoja Ineta Strode.

Paldies vokālā ansambļa vadītājai Inetai Strodei par laiku un sirdi, ko viņa ielikusi šī pasākuma tapšanā. Mans vēlējums ansambļa dziedošajām dalībniecēm – lai dziedāšanas un kopā būšanas prieks arvien plaukst un vairojas!

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px