Ar uzstāšanos Tartu pūtēju orķestru festivālā „Mürtsub pill" („Taure dimd") aktīvo koncertsezonu pabeidzis Madonas pūtēju orķestris Andreja Cepīša vadībā. Madonas mūziķi festivālā līdzās pūtēju orķestrim „Vidzeme" un Tartu pūtēju orķestrim izcēlās ar atraktīvu un kvalitatīvu muzicēšanu.
Tartu vasarā ir viena no mums tuvākajām mūzikas paradīzēm: no 1. jūnija līdz 31. augustam pilsētā notiek muzikāli pasākumi, uzstājas igauņu un ārzemju mūzikas kolektīvi. Speciāli šai vasarai iespiestas bezmaksas pastkartes, kas no Tartu ceļo uz mūziķu un klausītāju valstīm.
„Taure dimd" notika jau trešoreiz. No 5. līdz 8. jūlijam pilsētas centrs tika atvēlēts mūziķiem: rīta pusē Vanemuises koncertzālē un Marta Reinika ģimnāzijā orķestri sanāca uz kopmēģinājumiem, kā arī atsevišķu instrumentu meistarklasēm, kurās guva jaunus impulsus savai spēlei no Igaunijas, Lielbritānijas un Holandes mūziķiem, Rātslaukumā un Festivāla klubā (teltī) gandrīz visu dienu ar dažādām programmām uzstājās atbraukušie vieskolektīvi, kā arī paši Tartu mūziķi, bet vakaros (festivāla teltī muzicēšana gan parasti ievilkās līdz pusnaktij!) klausīties kārie izklīda pa pilsētas kafejnīcām, kurās mūziķi savus priekšnesumus varēja piedāvāt intīmākā gaisotnē.
Daļa madoniešu aktīvi iesaistījās kopmēģinājumos un meistarklasēs, viņu apgūto koporķestrī varēja noklausīties galā koncertā Vanemuises koncertzālē. Interesanti vērot, kā tikko, pirms pāris dienām, satikušies dažādās valodās runājošie mūziķi un diriģenti atraduši kopēju valodu nekad iepriekš nemēģinātos skaņdarbos. Galā koncertā tika dota iespēja uzstāties arī ārzemju kolektīviem: somu orķestriem, madoniešiem un vidzemniekiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.07.2007.
Autore: SANITA DĀBOLIŅA.
AUTORES foto