ĒRGĻOS šosestdien tiek rīkots tradicionālais pavasara gadatirgus, ko organizē akciju sabiedrība „PB Ērgļi".
– Pavasaris ir stādīšanas laiks, tāpēc arī interesi par tirgu lielākoties ir izrādījuši stādu tirgotāji. Zvanījuši tiešām ir ļoti daudzi, arī vietējie ļaudis interesējas, – „Staram" atklāj „PB Ērgļi" valdes priekšsēdētājs Ojārs Auzāns un turpina:
– Gadatirgu rīkojam katru pavasari. Tā ir jau gadu desmitiem sena tradīcija. Kādreiz bija mums arī rudens tirgus, tagad – tikai pavasarī. Lielākoties piedalās stādu audzētāji, bet parasti atbrauc arī pa kādam amatniekam, piemēram, grozu pinēji. Šogad jau pieteikušies dziju tirgotāji. Solījies atbraukt arī viens saimnieks ar trušiem un zoslēniem vai pīlēniem. Ar rukšiem gan neviens nav pieteicies. Tie šopavasar uz izķeršanu, bet var jau gadīties, ka kāds tomēr atbrauc arī uz tirgu. Parasti tirdzinieki sabrauc jau ap sešiem no rīta, bet ir tādi, kas labākās vietas tīkojumos ierodas jau iepriekšējā vakarā. Tā īsti tirgošanās sākas no pulksten astoņiem un tad – līdz pusdienlaikam. Par īpašu kultūras programmu domāts nav, taču cilvēki jau tāpat ne tikai iepērkas, bet arī satiekas un parunājas, un tad jau priekšnesumiem laika nemaz neatliek, – spriež tirgus organizators.
Autore: BAIBA MIGLONE