Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Par kādu krīzi šodien runājam?

Redakcija

Autors • 12.05.2009.

Burtu lielums

Krīze. To vien dzird no plašsaziņas līdzekļiem un cilvēkiem visapkārt. Negribas pat televizoru un radio klausīties, ne avīzes lasīt. Par kādu krīzi šodien var runāt? Neizskatās, ka tāda šobrīd būtu.

To ļoti labi varēja redzēt skolotāju gājienā uz Saeimu. Krīze bija arī pēc kara, kad vārījām un ēdām balandu zupu, lai izdzīvotu. Tagad veikali pilni gan ar dažādām precēm, gan pircējiem. Aizbraucot uz pilsētu, redzam, ka pie lielveikaliem ir desmitiem mašīnu, cilvēki pērk pilnus grozus. Un viņi neiet tikai, lai nopirktu dienišķo maizīti. Un vēl saka, ka cilvēkiem neesot naudas. Manuprāt, tā ir mazai daļai iedzīvotāju. Tagad ir izaugusi paģērētāju paaudze, kas visu savu labklājību gaida tikai no valsts. Pat pirkstu nepakustina, lai to uzlabotu paši.

Mīļā latviešu tauta, attopieties un atcerieties savus senčus. Kā viņi prata visgrūtākajos laikos izdzīvot, izaudzināt bērnus un nenomirt. Beidziet aprunāt un apskaust citus cilvēkus un klausīties dažā politiķī ar "gaiļa" sindromu. Ja kādam iet labāk, veicas, otrs noteikti apskaudīs.

Kur vien ej, visapkārt runā par krīzi. Cilvēki sūdzas, ka nevar atrast darbu. Manuprāt, tie, kas grib, var atrast. Nevienam nekas nav labi. Citam alga par zemu, citu neapmierina darba apstākļi, tomēr sūdzas, ka nav darba. Reizēm tas ir smieklīgi.
Tāpat arī, ja dzīvo laukos. Protams, ir grūti, bet, ja ir sava zeme un lopi, dzīvot var. Vajag tikai darīt.

Autore: DZIDRA CERCINA
"Pīlādžos"

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px