Madonas pilsētas PII „Kastanītis" tradicionāli aprīlī teātra dienas mijās ar mākslas dienām. Šogad mūsu bērniem bija unikāla iespēja viesoties un padarboties Madonas bērnu un jauniešu centrā, kur mūs laipni uzņēma tā vadītāja Gunita Kļaviņa.
Centrā bērniem bija iespēja darboties četros pulciņos – rokdarbu, teātra, keramikas un aušanas. PII „Kastanītis" trīsgadnieku grupiņa „Saules stariņi" darbojās kopā ar teātra pulciņa vadītāju Moniku Briezi. Skolotāja ļāva bērniem iejusties dažādu varoņu lomās, un viņi to visu ar prieku pieņēma. Bērniem tika iemācītas arī dažas jaunas rotaļas, ko turpmāk varēs izmantot ikdienas nodarbībās.
Savukārt četrgadīgo bērnu grupiņa „Kāpēcīši" darbojās kopā ar keramikas pulciņa vadītāju Māri Karlsonu. Šeit bērni sākumā izzināja, kādā krāsā var būt māls, kur tas ir sastopams, kā var pagatavot dažādus māla traukus, svilpītes, un apskatīja krāsni, kurā tiek karsēti māla izstrādājumi. Katram bērnam tika dota iespēja ne tikai paturēt mālu rokās, bet arī kaut ko no tā izveidot. Bērni kopā ar Māri Karlsonu izveidoja katrs savu ligzdiņu. Pateicoties skolotāja interesantajam stāstījumam par mālu un atjautīgajiem jautājumiem, bērni visu darīja ar lielu interesi un uzmanīgi klausījās skolotāja stāstījumā.
„Bitīšu" grupas bērni rosījās kopā ar rokdarbu pulciņa vadītāju Rimmu Smoļsku. Jau vairākus gadus viņa vada rokdarbu pulciņu mūsu dārziņā. Rimmas vadībā pie mums ir tapuši neskaitāmi daudzi skaisti bērnu darbiņi, par to sakām viņai lielu paldies. Ienākot skolotājas darba telpā, redzējām ļoti daudz radošu darbu, kurus veikuši „namiņa" bērni kopā ar savu skolotāju. Arī mēs guvām jaunas idejas, bet katrs bērns dārziņā atgriezās ar skaistu pašgatavotu ziedu.
„Taurenīšu" grupas bērnus pie sevis laipni uzņēma aušanas pulciņa skolotāja Ērika Tropa. Vispirms skolotāja bērnus iepazīstināja ar pulciņa bērnu darbiem – austiem spilveniem, segām, paklājiem, pērlīšu tehnikā gatavotiem kociņiem, apgleznotām un izdekorētām pudelēm un citiem interesantiem darbiņiem. Bērniem tika pastāstīts arī par lielo steļļu uzbūvi, un katrs varēja noaust vienu raksta josliņu iesāktajā paklājā. Viņi kopā ar skolotāju izveidoja sev dekoriņu no krāsainas dzijas.
Mācību gads jau tuvojas noslēgumam. Šis „namiņa" apmeklējums īpaši vērtīgs bija sagatavošanas grupas bērniem, jo tas viņiem atvieglos pulciņu izvēli rudenī. Arī nākamajā mācību gadā mēs ļoti vēlētos sadarboties ar Madonas bērnu un jauniešu centru. Viesos pie viņiem redzējām, cik vajadzīgs Madonas jaunajai paaudzei ir bērnu un jauniešu centrs, tādēļ vēlam viņiem veiksmi un daudz jaunu, radošu ideju arī turpmāk.
Autore: ANITA PLATAČA