Vēl daudzu madoniešu un viesu labā atmiņā ir pagājušā gada „Muzeju nakts" ar skatu uz Vācijas kultūru. Šogad „Muzeju nakts" moto ir „Kur ta tu nu biji, āzīti manu?" – ceļojums, sadarbība.
Madonas muzejs savu ceļojumu saista ar muzeja 65 un izstāžu zāļu 25 darba gadu jubileju, tāpēc sarīkojums sāksies ar orientēšanās sacensībām, meklējot vēsturiskās ēkas. Skolēnu teātris „apcerēs" Madonas muzeja vēstures lappuses, apmeklētāji varēs parādīt savu erudīciju, minot ikdienā neredzētus amata rīkus un sadzīves priekšmetus. Būs iespēja apmeklēt muzeja krājumu, iepazīstot daļu no muzeja bagātībām, kas plašam apmeklētāju lokam parasti paliek neredzams. Tālākais ceļojums vedīs uz eksotisko Indiju – mākslinieka, novadnieka Alda Kļaviņa gleznās, tādēļ sevišķi aicināti interesenti, kuri ir bijuši vai plāno ceļot uz Indiju. Indijas iespaidus varēs tvert videoprojekcijās un skaņās.
Muzejam veidojusies aktīva sadarbība ar Madonas skolu jaunatni – šai „Muzeju naktī" savu fotogrāfiju izstādi „Filo-foto-sofija" atklās Madonas ģimnāzijas audzēknis Emīls Desjatņikovs.
Darbosies vairāki fotosaloni, un „Madonas vērtumnieki" rosinās visus piedalīties dančos.
Gaidām dažādu paaudžu interesentus! Muzeja nakts sarīkojumā ieeja ir brīva.
Autore: ZINA APSĪTE,
muzeja izglītojošā darba vadītāja
LAIMAS GARĀS foto