No 16. līdz 26. aprīlim Madonas rajona sadarbības projekta ietvaros uz Vaijes pagastu Vācijā devās 24 skolēnu grupa un 2 pedagogi.
Šis brauciens skolēniem bija kā balva par augstiem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu.
Ceļojums bija lieliska iespēja mūsu jauniešiem tuvāk iepazīt vācu izglītības sistēmu, kultūru, tradīcijas un ikdienu, paplašināt savu redzesloku, papildināt svešvalodu prasmes, kā arī rast jaunus draugus.
„Vācijā pavadījām neaizmirstamas dienas, kas mijās ar pārsteigumiem un fantastiskiem piedzīvojumiem. Laiks aizsteidzās nemanot, jo brauciens uz Vaiji bija liels pozitīvo emociju kopums," tā par šo ceļojumu saka skolēni Līva Meldere un Mārcis Matvejevs.
Iebraucot Vācijā, šķita, ka esam ieradušies vienā lielā ziedošā dārzā, kur koki, krūmi un puķes sacenšas krāsu spilgtumā un pārbagātībā. Pavasaris pilnā plaukumā!
Tomēr pats galvenais, ka viesošanās laikā jutāmies gaidīti un aprūpēti gan no pasākuma organizatoru, gan apkārtējo cilvēku puses. Mums tika piedāvāta daudzveidīga un interesanta programma: Vaijes un Brēmenes apskate, brauciens ar bānīti un akmeņaino nogāžu forsēšana Harca kalnos, Serengeti parks, kur brīvā dabā varējām aplūkot visdažādākos eksotiskos dzīvniekus un pēc tam izbaudīt atrakciju parka jaukumus.
Interesanti bija tuvāk iepazīties ar vienu no Vaijes skolām un piedalīties mācību stundās (tostarp arī spāņu valodas nodarbībā). Mūsu skolēni secināja, ka darba formas un mācību saturs īpaši neatšķiras no Latvijas skolām. Tāpat kā tas ir Latvijā, mācību procesā pielieto jaunās informācijas tehnoloģijas, klašu telpas tiek aprīkotas ar interneta pieslēgumu un datoriem. Tomēr arī Vācijā skolēnu darba rezultāti ne vienmēr ir augsti, jo attieksme pret mācībām ir dažāda. Neparasti šķita tas, ka apmeklētajā Lestes skolā stundas nesākās un nebeidzās ar zvanu. Tādā veidā, pēc pedagogu domām, netiek iztraucēts iesāktais darbs un skolotājam ir lielākas izvēles iespējas darba organizēšanai, it sevišķi tad, ja tiek veikts kāds pētījums, projekts vai organizēta diskusija. Šāds jauninājums ir ieviests tikai šogad, un mācību gada beigās skola izvērtēs, vai tas ir attaisnojies.
Mūsu jaunieši ar sajūsmu aplūkoja pie skolas esošo milzīgo velosipēdu novietni, kur vācu skolēni atstāj savus braucamrīkus, kamēr paši uzturas skolā. Ne vienam vien no mūsējiem radās jautājums: „Bet kāpēc Latvijā visi skolēni nevarētu uz skolu doties ar velosipēdu? Tas taču ir tik patīkami un pat stilīgi." „Jā, arī veselīgi un videi draudzīgi," gribas piebilst.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 09.05.2009.
Autore: SARMĪTE JANSONE,
rajona skolēnu grupas vadītāja,
Lazdonas pamatskolas direktore
VINETAS RAUBIŠKAS foto